YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman ile görüştü  ​
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman ile görüştü ​
12 Ocak 2016 23:33
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile telefon görüşmesi yaptı.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Sultanahmet’teki terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

Suudi Arabistan Resmi Haber ajansı SPA'da yer alan yazılı açıklamaya göre, taziye mesajında Kral Selman, hayatlarını kaybedenler için derin üzüntü duyduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: 

"İstanbul'un turistik mekanı Sultanahmet'te gerçekleştirilen sivillerin hayatını kaybettiği terör saldırısını üzüntü ve hüzün içinde öğrendik. Gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetli şekilde kınadığımızı belirterek, bu saldırılar nedeniyle size, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Türk halkına, Suudi Arabistan devleti ve halkı olarak en derin taziyelerimizi iletiyorum. Allah'tan hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine sabır ve yaralananlara da en yakın zamanda şifa temenni ediyorum."

Suudi Arabistan'ın eskiden olduğu gibi terörün her türlüsüne karşı olduğunu ve teröre karşı uluslararası çabaları önemsediklerini ifade eden Kral Selman, "kardeş Türkiye Cumhuriyeti ve halkının her türlü sıkıntıdan korunmasını yüce Mevla'dan temenni ettiklerini, bu elim olay nedeniyle Türk halkıyla dayanışma içinde olduklarını" bildirdi. 

Öte yandan Suudi Arabistan birinci Veliaht Prens İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif bin Abdulaziz ile ikinci Veliaht Prens Savunma Bakanı Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, Sultanahmet'te yaşanan terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a birer taziye mesajı gönderdi. 

Terör saldırısının şiddetli şekilde kınandığı belirtilen taziye mesajlarında, Türkiye Cumhuriyeti'ne, halkına ve hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar temennisinde bulunuldu. 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler