YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paralel Yapı'ya çok sert çıktı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erodğan TÜMSİAD'ın İstanbul'daki 6. Genel Kurulu'nda konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paralel Yapı'ya çok sert çıktı
31 Ocak 2015 / 12:24 Güncelleme: 31 Ocak 2015 / 13:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni anayasa ile birlikte memur işçi ayrımını da ortadan kaldırmak lazım. Aynen gelişmiş ülkelerdeki gibi çalışanlar sistemini getirmek suretiyle bu işi ilerletmek lazım" dedi.

"Hala bu yapının MOSSAD ile işbirliği tuttuğunu göremiyorlarsa yazıklar olsun"

Biz bunlara haşhaşi dedik. Niye dedik? Haşhaşiler 11. yüzyılda bugünkü gibi paralel yapı kurarak Büyük Selçuklu Devleti'ne ağır zararlar vermişti.

Telefonların dinlenmesi ne demek? MİT tırlarının fotoğraflarını ahlaksızca dünyaya servis etmek ne demek? Paralel Yapı bnim şahsıma değil bu yapı öncelikle Türkiye'nin güvenliğine taarruz etmiştir.

Bu yapı milletin dini değerlerine suikast düzenlemiştir. Bunlarla iş birliği yapanlar yanılacaklar. Biz yandık onlar yanmasın.

Yanı başımızda gizlenenlere söylüyorum. Devletine, milletine haksızlık etmiştir. Bütün ortaya dökülen pisliklerden sonra samimi insanların o çatı altında durmalarının hiçbir mazereti olamaz. Hala bu yapının MOSSAD ile işbirliği tuttuğunu göremiyorlarsa yazıklar olsun.

"Sen kimsin ya?"

-Bunlar milli olanın üzerine gider,gayri milli olanı görmezler. Kendi çıkarları olsun da devlet batmış umurlarında olmaz.Paralel Yapı da şaşırtmadı. Neymiş, 'Cumhurbaşkanı'nı muhatap almazlarmış'. Sen kimsin ya? Beni millet muhatap görmüş. Sen görsen ne olur görmesen ne olur?

2023'e giderken yeni anayasaya, ayakları prangalardan kurtaracak bir sistem değişikliğine ihtiyaç var. Haziran 7, kırılma noktasıdır. Seçimlerde 400'ü alan iktidar yeni Türkiye'nin temel taşlarını döşeyecektir

"Hala bu yapının Mossad'la iş birliği tuttuğunu göremiyorlarsa yazıklar olsun"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Paralel yapının tabanındaki samimi insanlar, bu yapının kimlerle iş birliği yaptığını, kimlerle yan yana geldiğini, kimlerle aynı karede fotoğraf verdiğini, lütfen görsünler ve bu gidişi sorgulasınlar. Hala bu yapının Mossad'la iş birliği tuttuğunu göremiyorlarsa yazıklar olsun. Çünkü herşey çok açık, net ortada" dedi.

"İnşaat sektörü olmadan bir ülkede kalkınma olmaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bakıyorsun birileri çıkıp şunu söylüyor; 'Sanayiye önem vermemiz lazım, inşaat sektörüne o kadar önem vermenin anlamı yok.' İnşaat sektörü emek yoğundur. İnşaat sektörü olmadan bir ülkede kalkınma olmaz, bunu böyle bilmemiz lazım" dedi.

"Tahşiye operasyonu diye yaptığınız operasyonun altında kimler yatıyordu?"

"Basın özgürlüğünden bahsediyorsunuz. Tahşiye operasyonu diye yaptığınız operasyonun altında kimler yatıyordu?  Yazarlar, çizerler, orada kitapları olan birçok insan vardı. Bunlar gittiler 16, 17 ay içeride yattılar. Bunu ne ile izah edeceksiniz  Onlar yazardı. Niye onlara bu şekilde yalanla, iftirayla saldırdınız".

"Bunlarla iş birliğine gidenler, inanın çok yakında büyük bir mahcubiyet yaşayacaklar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yapı (paralel yapı) aynı zamanda bu aziz milletin ahlak değerlerine de suikast düzenledi. İftirayı, şantajı, montajı, yalanı, takiyeyi, her türlü haksızlığı meşru gördüler, meşru gösterdiler. Bu milletin ahlak damarlarını, tahrip etmeye çalıştılar. Kardeşler, bunlar milli değiller, bunlar yerli değiller. Buna rağmen bugün hala bunlarla iş tutanlar, yol arkadaşlığı yapanlar, bunlarla iş birliğine gidenler, inanın çok yakında büyük bir mahcubiyet yaşayacaklar. Bunu söylemek zorundayım. Biz yandık onlar yanmasın" dedi.

"Biz önce insan dedik, devleti arkaya aldık"

"Bizim mücadelemiz, davamız büyük Türkiye oldu, yeni Türkiye oldu, güçlü Türkiye oldu. Biz birileri gibi çıkarları peşinde koşan, kendi şahsi iktidarları peşinde koşanlardan asla olmadık. Onun için 'milli irade' dedik, onun için 'sağlam irade' dedik, onun için 'önce millet' dedik. Böyle yola çıktık. 'Önce insan' dedik, böyle yola çıktık. 'Önce devlet' demedik. Devleti arkaya aldık. 'Önce insan' dedik".

"Dostunu yolda, alışverişte tanırsın. Gidenlere, yolunu saptıranlara uğurlar olsun"

TÜMSİAD ile ilişkilerimiz sadece resmi toplantı ve ziyaretlerden ibaret değil. Biz aynı davanın insanlarıyız. Kimi zaman oldu haksız rekabetlerle, şantajlarla üzerimize geldiler. Ellerindeki tüm imkanları yalanlarla iftiralarla kullandılar.

Dostunu yolda, alışverişte tanırsın. Bu çok önemli. Lafla sözle tanınmaz. Kiminle dost ve kardeşlik maskesi altında kimlerin gizli niyetleri olduğunu gördük.

Gidenlere, yolunu saptıranlara uğurlar olsun. Bize biz yeteriz ve bize Allah yeter. Biz birbirine bitişik tuğlalar gibi sapa sağlam, dimdik Yeni Türkiye'nin mücadelesini vermeye devam edeceğiz.

"Biz milletimizi seviyoruz. Bizim milletimize aşkımız var."

Biz milletimizi seviyoruz. Bizim milletimize aşkımız var. Biz birileri gibi kendi çıkarları peşinde koşanlardan olmadık.

Onun için önce sağlam irade dedik, önce millet dedik, önce insan dedik. Önce devlet demedik, arkaya aldık. Bu paralel yapının nasıl doğduğunu nasıl bugünlere geldiğini hepimizin düşünmesi gerekir.

"Sen anarşist misin? Zihinsel rahatsızlık içerisinde"

Yargı en başta içindeki haşhaşileri temizlemeli. Zarar gören sadece yargı değil Türkiye.

Savcılar twitterdan, adalet sarayının önünden açıklamalar yaptılar, yapıyorlar. Sen anarşist misin? Sen savcısın nasıl adalet sarayının önünde broşür dağıtırsın. Ver de birileri yapsın.  Zihinsel rahatsızlığın içerisinde olduğu belli.

Birileri montajı ana muhalefet liderinin eline tutuşturmuş, 'Seçim yaklaşıyor, salla tutar' demişler. Bu kaçıncı?

"Çok dava kazandım"

Ben çok dava kazandım. Biraz daha biriksin de artık dağıtım mı yaparız yoksa fakir fukaranın olduğu bir vilayette çalışma mı yaparız....

Cumhurbaşkanı'na, Başbakan'a sagısızlık yaparsan, karşılığını alırsın.

"2023'te 85 milyon hedefimiz"

Nüfusumuz az artıyor, 2023'te 85 milyon hedefimiz. Çünkü dinamizm genç nüfustur. Batı şu an bitmeye doğru gidiyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler