YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan koltuğunu devretti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Bayramı kapsamında koltuğunu bir çocuğa devretti. Erdoğan'ın koltuğuna oturan çocuğa başkanlık sistemi hakkındaki düşünceleri sorulunca "Benim bildiğim tek başkanlık var o da sınıf başkanlığı" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan koltuğunu devretti
23 Nisan 2015 / 13:30 Güncelleme: 23 Nisan 2015 / 13:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de çocukları Cumhurbaşkanlığı Küliiyesi'nde ağırladı, koltuğunu minik kız çocuğuna devretti. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Çanakkale'nin öneminden bahsederken kendisini ziyarete gelen çocuklardan 11 tanesinin Çanakkale'yi ziyaret etmediğini öğrenince tepki gösterdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Cuhmurbaşkanlığı Küllliyes'ine hoşgeldiniz. TBMM'nin 95. yılında tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz.

Çocuk bayramı rastgele alınmış bir karar değil. Dualarla, salavatlarla açılan Meclis'in fotoğrafına baktığınızda çocukları görüyorsunuz. Meclis'imiz çocuklarla açılmış, onların geleceği için kurulmuştur. Bugün buralara ziyaretlere gelen sizler yarın buraları yöneteceksiniz.

Temennim odur ki seçme seçilme yaşı 18'e inecek. İçinizden milletvekilleri, bakanlar, başbakanlar, cumhurbaşkanları çıksın.

Son 12 yılda çocuklarımızın geleceği içni büyük mesafeler kat ettik. Özellikle eğitim alanında büyük reformlar yaptık. Anne ve babalarınıza sorun. Onların yaşadıkları eğitim sistemine bir de sizin gördüğünüz eğitime bakın. Eminim hayretler içerisinde kalacaksınız.

Çanakkale'nin 100. yılını idrak edeceğiz. Dünyaya barış mesajı vereceğiz.

Çanakkale'ye kaç kişi gitmedi?

11 kişi gitmemiş. Böyle şey olur mu? Onların okullarına bir bakmak lazım. Çanakkale'yi görmeden olmaz. Orayı yerinde görmek size tarih şuuru verecektir. Kabristanı ziyaret ederken göreceksiniz

Tiflis'ten, Bosna'dan, Filistin'den isimler göreceksiniz.

Bakanlığımız bununla ilgilenecek ve sizleri yakın zamanda Çanakkale'yle buluşturacak.
Tarihlerinden kopan milletler yaşayamaz. O gün Kazakistan'ı ziyaret ettik. Hoca Ahmet Yesevi'yi bilmeyen, Hacı Bektaş'ı bilemez. Malazgirt'i bilmeyen Söğüt'ü bilemez.

Sizler 2071'i göreceksiniz. Bizler o günleri göremeyeceğiz. O günler bugünlerden çok daha güzel olacak.

*Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan küçük kız gazetecilerin sorusuna bugün 23 Nisan ona göre soru sorarsanız sevinirim dedi.

Benim bildiğim tek başkanlık var....
 
*Başkanlık sistemi için ne diyorsunuz?
 
Benim bildiğim tek başkanlık var o da sınıf başkanlığı

Barış süreci

Dediğiniz gibi bu bir barış süreci, ben de barış ve kardeşlik diliyorum.

7 Haziran'daki seçimler

Aslında ben seçme hakkına erişmiş değilim. Seçme hakkını elde edenler düşünsün.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler