21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,713
 • BIST95.057
 • Dolar4,7244
 • Euro5,4834
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2560
 • İstanbul24 °C
 • Ankara22 °C
 • İzmir26 °C
 • Konya17 °C
 • Adana26 °C
 • Antalya25 °C
 • Diyarbakır29 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri20 °C
 • Kocaeli23 °C
 • Şanlıurfa31 °C
 • Gaziantep24 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez açıkladı
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile 365 oda ve borsa başkanının katıldığı istişare toplantısında konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez açıkladı
12 Aralık 2014 / 14:45 Güncelleme: 12 Aralık 2014 / 15:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan istişare toplantısında konuştu

"Başbakan ve Bakanlar nasıl alınacak bunların planı hazırdı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu millet kendi istikametini kendisi çizer. Sokak eylemleri, faiz ve rant lobileri değil nu milletin rotasını sadece millet tayine der. Eski Türkiye'ye inşallah geri dönüş olmayacak. Bundan bir yıl önce 17 Aralık'ta yargı içindeki bazı odaklar harekete geçtiler. Bazı operasyonlar yaptılar. Bahane yolsuzluk iddiasıydı. Maske ambalaj kılıf yolsuzluk iddiasıydı. 17 Aralık'ta eğer bu oyunu görmeseydik 25 Aralık operasyonunu yapacaklardı. Her şey hazırdı. Başbakan, bakanlar nasıl alınacak, bunların planı hazırdı. İddianameler İstanbul’da o malum polisler tarafından yazılmış, bekletiliyordu" dedi.

"Paralel Yapı tek başına hereket etmedi. Zaten zeka ve seviyesi yetmez"

Bunların faili meçhul cinayetlere bulaştığını görüyoruz. Daha da ilginç şeyler göreceksiniz. Zaman geçtikçe gerçekleri görüyoruz. Paralel Yapı tek başına hereket etmedi. Zaten zeka ve seviyesi de yetmezdi. Paralel Yapı maşa olarak kullanıldı. Güney'deki sevdiği ülkeler bunları maşa olarak kullandı.

Bunlara hala destek verenler var, medya var. İnlerine gireceğiz, bu ihanet şebekesini çökerteceğiz. Bozuk parayla çalışan müzik kutuları vardı. Bu ihanet şebekesine bozuk parayı atan kendi arzuları için kullanıyor.

"Amaç bizi etkisiz hale getirmek"

"Bu saldırılar, operasyonlar son derece sistematik şekilde şu anda götürülüyor. Amaç bizi, etkisiz hale getirmek, hükümeti yıpratmak bu sayede eski Türkiye'ye geri dönüş yapabilmek. Millet bu oyunu, tuzağı ve saldırıların esas amacını gördü."

"Kuru tehditler çözüm sürecini rayından çıkaramaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çözüm sürecinde Türkiye, artık çok önemli bir aşamaya geldi. Artık kuru tehditler, sabotajlar, kirli ittifaklar hamdolsun çözüm sürecini rayından çıkaramaz, istikametinden uzaklaştıramaz. Çözüm sürecini sokakla, caddeyle, dağ ile tehdit edenler artık Doğu, Güneydoğu'daki vatandaşlarımız nezdinde de itibar görmüyorlar. Bu kuru tehditleri savuranlar 6-7 Ekim olaylarında ellerine bulaşan kanı temizleyecekler. Ellerine, yüzlerine bulaşan o kanın hesabını verecekler. Göreceksiniz, ucuz ve kuru tehditlerinin de altında kalacaklar. Çözüm sürecine millet sahip çıkmıştır." dedi.

"Ülkenin bir kısmı zenginlik, bir kısmı sefalet içindeydi"

"Cumhurbaşkanlığı'nın yeni teşkilatlanma yapısıyla çok daha farklı bir adım atalım istiyoruz.12 yıl önce ülkenin bir yeri kalkınıyor bir yeri geriye gidiyordu. Belli zümreler servetlerine servet katarken, ülkenin geri kalanı sefalet içindeydi. Ekonomi bir yıl ileri gitse ertesi yıl fazilerle, daralmalarla on yıl geri gidiyordu."

"Yapılan operasyonlar benim değil Türkiye'nin varlığına yönelikti"

Yapılan operasyonlar şahsıma değil, Türkiye'nin varlığına, ekonomisine, bağımsızlığna yapılan operasyonlardır. Türkiye 1,5 yıldır içeriden dışarıdan hedef haline geldi. Bu operasyonlar Türkiye'nin bağımsızlığına yönelik . 'Bu operasyonlarda üst akıl var' dedim. Gündeme oturdu. Herkes biliyor bu üst akılı.

"Yatırımları başaramazsak vay halimize!"

Ülkemde yatırımlar artarsa bizim için huzur var. Eğer bunu başaramazsak vay halimize! Kriz dönemlerinde yatırımları durduracak olursanız biteriz. Bunun için yüksek faizlerin olmaması gerekir.

Türkiye'nin kentsel dönüşümlerle birlikte inşaat sektörünü ayakta tutması gerekiyor. Risk alacağız. Terör var biliyoruz. Ama risk almadan olmaz. Ticaret risktir. Her şeyden önce yaşam risktir. Risk almadan netice olmaz. Yaşam risktir, ecelle risk ortaktır.

"Tencere tavanız mı kayboldu?"

"Gezi'dekiler neden Yalova'da yoktu? Tencere tavacılar nerede? Tencere tavanız mı kayboldu? Saldırı ve operasyonlar sistematik şekilde yürütülüyor. Amaç bizi yıpratmak.

Gezi bir darbe girişimiydi. Ama başaramadılar. Mısır'da, Ukrayna'da işe yaradı ama Türkiye'de bu oyun bozuldu. Yolsuzluk kılıfının maskesi darbenin üzerini örtmeye yetmedi. Bir yıl önce 'İnlerine gireceğiz' dedik. Milletimizin de desteği ile inlerine girdik.

"Bu süreç kanlı elleri saf dışı edecektir"

Çözüm sürecinde çok önemli aşamaya gelindi. Kuru tehditler artık çözüm sürecini istikametinden çıkartamaz. Bu ülke sokakları kan gölüne çevirenlere fırsat vermeyecektir.

Bu süreç kanlı elleri saf dışı edecektir. Sadece siyaset zemininde bu işi halledeceğiz. Silahla hallolmaz. (Cumhurbaşkanlığı Sarayı) Kaçak olduğu iddiası edebe sığmaz. Türkiye Cumhuriyeti ne gerekiyorsa buna göre yaptı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler