YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çözüm süreciyle birlikte olumlu gelişmeler yaşandı"
"Çözüm süreciyle birlikte olumlu gelişmeler yaşandı"
28 Ekim 2014 23:21
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Çözüm süreciyle birlikte olumlu gelişmeler yaşandı" dedi.

Şentop, AK Parti Edirne İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşananların üzüntü verici olduğunu söyledi.

Şehitlerin ailelerine sabır dileyen Şentop, şunları kaydetti:

"Tabi ateş düştüğü yeri yakar. Biz hepimiz üzülüyoruz ama onların aileleri ve yakınlarının çekmiş olduğu acıyı tasavvur etmemiz lazım. Bu manada Türkiye için çok acı bir hadise. Türkiye uzun süredir bu tür haberleri almıyordu. Bunun sebebi de bu aslında çözüm süreci tablosudur. Bugün tabi bu infialle bu üzüntüyle bu acıyla işte çözüm sürecinin sonucu diye söyleyebilir. Tabi bu acının, bu infialin sonucu olarak bu sözlerin söylenmesine duygusal değerlendirme anlamında biz de normal tabi bir gözle bakabiliriz ama şunu unutmamamız lazım bundan üç sene önce, beş sene, on sene önce Türkiye'de bizim cumartesi günü yaşamış olduğumuz tablo her gün yaşanıyordu. Türkiye her gün şehit haberleriyle sarsılıyordu. Her gün ülkenin bir ilinde, bir ilçesine bir ateş düşüyordu. Bu bakımdan bunu unutmamamız lazım."

Çözüm süreciyle olumlu gelişmelerin yaşandığını anlatan Şentop, CHP ve MHP'nin çözüm üretmeyerek sadece itirazda bulunduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne bakıldığı zaman siyaset olarak AK Parti'nin akla geldiğini belirten Şentop, "AK Parti Türklerin birinci partisi ama Kürtlerin de birinci partisidir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde HDP kendini Kürtleri temsil eden parti olarak lanse etmeye çalışıyor ama nüfus olarak AK Partidir. Kürtlerin en çok oy verdiği parti AK Parti'dir" diye konuştu.

Şentop, AK Parti'nin birçok değeri birlikte tutan değerleri ortaya koyduğunu kaydetti.

Şentop, konuşmasının ardından  Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Edirne Şubesi'nce kentteki bir restoranda düzenlenen toplantıya katıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler