YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çözüm sürecinin arkasında olduğumuzu göstereceğiz
Çözüm sürecinin arkasında olduğumuzu göstereceğiz
09 Şubat 2013 16:56
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, ''15 Şubat günü yapacağımız etkinlikler, İmralı'da başlatılan görüşmelerin arkasında olduğumuzu gösteren etkinlikler olacaktır'' dedi.

 

 
 
Kışanak, Şelale Düğün Salonu'nda düzenlenen BDP il kongresinde yaptığı konuşmada, İmralı'da başlatılan görüşmelerin çok daha düzenli ve organize müzakere süreci olarak sürdürülmesini istediklerini söyledi.
 
''Abdullah Öcalan'ın üzerinde mutabakata vardığı bir yol haritasının arkasındayız'' diyen Kışanak, şöyle konuştu:
 
''Kimse bugün bizi bahane etmesin. Yalan yanlış politikalarla süreci heba etme lüksü yoktur. Ben kendim şahıs olarak burada oy aldığım Siirt halkına söz veriyorum. Eğer sorun bensem yarın derhal hemen bütün görevlerim dahil olmak üzere vazgeçmeye hazırım. Ben asla ve asla bir ananın gözyaşını kendi canımla bile değişmem. Hiçbir ananın yüreğindeki acıyı hiçbir görevle hiçbir makamla değişmem. Hiçbir gencimizin hiçbir insanımızın yaşamını hiçbir politikayla makamla görevle ve kendi canımla değişmem. En kıymetlisi onlardır. Gözümüzün bebeği gibi korumamız gereken bugün ölümle yüz yüze olan gençlerdir.''
 
''Hükümet ve devlet sayın Öcalan ile görüşmeye başladı. Bunu doğru, geç kalmış bir adım olarak görüyoruz'' ifadelerini kullanan Kışanak, ''Bu 15 Şubat'ta biz komployu protesto edeceğiz. 15 Şubat günü yapacağımız etkinlikler, İmralı'da başlatılan görüşmelerin arkasında olduğumuzu gösteren etkinlikler olacaktır'' dedi. 
 
Konuşması sırasında duvara asılı Türk Bayrağı'nın düşmesi üzerine Kışanak, ''Medyada bayrak niye düştü diye '' polemik yapılacağını söyledi. Düşen bayrak, partililer tarafından alınarak tekrar yerine asıldı.
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler