YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çok zengin olduğumuz için Suriyeliler'e yardım etmiyoruz"
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 'yılın iyilik ödülleri' gecesinde, Türkiye'ye sığınan Suriyeliler ile ilgili konuştu.
"Çok zengin olduğumuz için Suriyeliler'e yardım etmiyoruz"
27 Eylül 2014 / 00:05 Güncelleme: 27 Eylül 2014 / 12:58

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile birlikte Halil İbrahim Buluşmaları kapsamında düzenlenen 'yılın iyilik ödülleri'ni dağıttı.
Bu yıl 8'incisi düzenlenen Halil İbrahim Buluşmaları'nda 'yılın iyilik ödülleri' bir otelde düzenlenen gecede sahiplerine verildi.

Geceye, Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri ve çok sayıda davetlinin katıldı.

Ödül töreni öncesinde konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Şanlıurfalıların büyük bir iyilik örneğini sergilediğini söyledi. Son 1 hafta içerisinde binlerce Suriyelilere yönelik Şanlıurfalılar tarafından yapılan iyilik hareketinin tüm dünyaya örnek olması gerektiğini ifade eden Akdoğan, "İki günde 150 bin göçmen nasıl ağırlanırmış tüm dünyaya gösteren Şanlıurfa'yı şehir ve halk olarak ödüle layık göstermemiz lazımdı. Böyle bir işi ancak büyük ülkelerin, tüm dünyaya yüreğini açarak yapabileceğini, Şanlıurfa'nın da tüm dünyaya bu mesajı vermiştir.

Bu iyilik iklimi en son 1.5 milyon Suriyeli göçmeni kabul etmemizde ortaya çıktı. İki günde 150 bin Suriyeliyi kabul etmemizde ortaya çıktı. Güya çok zengin, müreffeh, çağdaş ülkeler kılını kıpırdatmazken; Türkiye 1 buçuk milyon insana aylardır bakıyor. Biz bunu asli, insani vazife olarak, ahlaki bir duruş olarak görüyoruz. Bunu yapmazsak kendimizden utanırız diye bakıyoruz. Çok zengin olduğumuz için bunu yapmıyoruz. Mutluluğun kaynağı iyiliktir" diye konuştu.

'Uluslararası Hayırsever İyilik Ödülü'nün Gazze Şehir Hastanesi Genel Müdürü Naser El Atar'a verildiği törende birçok dalda 'yılın iyilik ödülleri' verildi.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler