YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çok tartışılacak iddia: Kılıçdaroğlu'nun gizli bir ajandası var
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan CHP'de etkin bir siyasetçi ile görüştüğünü ifade ederek aldığı şaşırtıcı verileri aktardı. CHP'li ismin verdiği bilgilere göre; Kılıçdaroğlu partiye Alevi kökenli siyasetçileri seçerek mezhepçilik yapıyor.
Çok tartışılacak iddia: Kılıçdaroğlu'nun gizli bir ajandası var
12 Nisan 2016 / 11:00 Güncelleme: 12 Nisan 2016 / 11:20

Kanal A'da yayınlanan Sivil Düşünce programında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, yakın zamanda bir CHP'li ile gerçekleştirdiği görüşmeden notlar aktardı. 

CHP'de parti kimliğinin son zamanlardaki değişimi üzerine değerlendirmelerde bulunan Alper Tan, CHP'li bir siyasetçinin  'Kemal Kılıçdaroğlu'nun partide Alevi çoğunluğu sağlayarak CHP'yi mezhepçi bir partiye dönüştürdüğünü' iddia ettiğini belirtti.

tn-004.jpg

İşte Alper Tan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Kılıçdaroğlu CHP'yi nasıl mezhepçi parti haline getirdi?

CHP grubundan bir siyasetçiyle yakın zamanda görüştüm.  Görüşmemizde CHP'li isim partinin geldiği noktayı gözler önüne serdi ve şunları söyledi: 

"CHP Genel Merkez seçimlerinde oy kullanan 1100 delegenin 950'si Alevi,  60 parti meclisi üyesinin 43'ü Alevi, 134 milletvekilinin 83'ü Alevi, İstanbul CHP İl Başkanı Alevi, İstanbul'da 39 ilçe başkanının 35'i Alevi, ön seçimde oy kullanan parti üyelerinin ise yüzde 80'i yüzde 90'ı Alevi."

c1-009.jpg

Kılıçdaroğlu'nun gizli bir ajandası var

Tan, CHP'li ismin şunları da söylediğini ekledi:

"Parti içerisinde çok büyük oranda Alevi bir kesim var. Kılıçdaroğlu'nun bu yaptıkları aslında Alevilere de zarar veriyor. Kılıçdaroğlu, Alevileri Sünni kesim gözünde bir nefret objesi ve hedef haline getiriyor. Sünniler partiyi terkediyorlar. Kılıçdaroğlu partiyi dönüştürdü ve Kılıçdaroğlu'nun gizli bir ajandası var" 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler