YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çok güçlü bir aday daha AK Parti'den aday adayı
Seçim takvimi ilerledikçe iktidar partisindeki seçim yarışı da hız kazandı. Yıllardır Başkent’te siyaset yapan isimler bir bir aday adaylığı başvurularını Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yapmayı sürdürüyor. O isimlerden biri de Siyaset Bilimci Selim Cerrah.
Çok güçlü bir aday daha AK Parti'den aday adayı
12 Şubat 2015 / 13:44 Güncelleme: 12 Şubat 2015 / 17:04

1970 yılında Rize’de dünyaya gelen Selim Cerrah, siyasi yaşamına lise yıllarında Refah Partisi ile başladı. 1996-1998 yılları arasında RP Rize milletvekili Şevki Yılmaz’ın TBMM’de danışmanlığını yaptı. Yenilikçi hareketin içinde yer alan Cerrah, Ak Parti’de Ankara’da il ve ilçe teşkilatlarında farklı kademelerde görevler üstlendi.

Son olarak 2012-2014 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara İl yönetiminde İl Başkan Yardımcısı olan Cerrah, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde milletvekilliği aday adaylığı başvurma düşüncesi nedeniyle son kongrede görev almadı.

Selim Cerrah kimdir?

Rize’de ve Ankara’da aynı siyasi çizgideki partilerde görev alan Cerrah, başta Milli Gençlik Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun kurucusu ve üyesi olarak hizmet etti. Hacı Bayram-ı Veli Camii ve çevresinin rehabilitasyonu projesinde koordinasyon grubunda yer alan Cerrah, Ankara ve çevre illerde İmam Hatip Liselerinin yaygınlaştırılması çalışmalarıyla dikkat çekti. İmam Hatiplilerin abisi olarak bilinen Selim Cerrah, evlidir.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler