YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Çok fırın ekmek yemesi lazım'
'Çok fırın ekmek yemesi lazım'
18 Mayıs 2010 08:03
'Baykal'la yollarımız ayrıldı' diyen Önder Sav, kendisini istifaya davet eden Yılmaz Ateş'e ateş püskürdü

Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık adaylığına ilk destek veren isimlerden CHP Genel Sekreteri Önder Sav, akşam saatlerinde yeni açıklamalarda bulundu. CHP Genel Merkezi'nden çıkışta gazetecilere konuşan Sav, "Deniz Baykal'la siyaseten yollarımız ayrıldı" dedi.

Hangi aday çıkarsa çıksın kurultayda Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklamasının ardından CHP MYK tarafından istifaya davet edilen Sav, Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş'in kendisine yönelik sözlerine de yanıt verdi.

Ateş'in yaşananları ''Önder Sav operasyonu, darbe'' olarak olarak değerlendirmesine değinen Sav, ''Yılmaz Ateş'in, Önder Sav'ın çapına gelebilmesi için çok fırın ekmek yemesi lazım. Yılmaz Ateş daha CHP'liliği bilmeden başka kulvarlarda yüzerken Önder Sav, CHP'de siyaset yapıyordu, yapmaya da devam edecek. Çok Yılmaz Ateş'leri biz cebimizden çıkardık, sokağa bıraktık. Zaten bu telaşın temelinde yaklaşan kurultayda yok olacaklarını görmeleri yatıyor'' dedi.

Gelişmelerden dolayı üzüntü duyduğunu ifade eden Sav, ''Üzüntüm, bu telaşa koskoca Deniz Baykal'ı alet etmeye kalkışmalarıdır. Ben, Sayın Baykal'ın bu oyuna gelmeyeceğine inanıyorum. Bu kurultayı ahenkli bir şekilde, CHP'ye yaraşır bir şekilde, belli çıtayı aşağı düşürmeden, birbirimizi severek, sayarak, omuz omuza, gönül gönüle yaşayacağımızı CHP ailesine yaraşır bir kurultay yapacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Önder Sav, Kılıçdaroğlu'nun, genel başkanlık için adaylığını açıklamasının örgütte, seçmen tabanında, CHP'lilerde büyük bir rahatlama yarattığını belirtti.

Sav, ''Bu rahatlamayı görmemek için insanların kör olması lazım. Belki bu binadaki arkadaşlarımız kör ama toplum kör değil. Toplum bunları algılıyor. Ben de kurultaya kadar görevimin başındayım. Güçleri yetiyorsa Parti Meclisi'ni toplasınlar, hep beraber hesaplaşalım, beni görevden alsınlar'' ifadelerini kullandı. (Vatan)

CHP'YE ACİL İKTİDAR FORMÜLÜ !
 // VAHDETDİN
Şimdiye kadar yedikleri fırın ekmeği bunları iktidara getiremişse ekmeğin ne suçu var ben bunlara bir formül önereyimde uygulasınlar o zaman kesin iktidara gelirler: Derhal tüm CHP nin kadrosunu çizsinler 20 yaşındaki gençleri alsın enaz beş yıl Ülke gerçekleri ile egitsin yetiştirsin vekil adayı koysunlar eğer evrensel normlarda olursa benimde bir oyum feda olsun,yoksa bu 73 yaş ve üzeri ile şurdan şuraya varamazlar bahçelerde kuruyor gibi vay hallerine !...
18 Mayıs 2010 15:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler