YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çok acı korkunç dehşetengiz bir olay
Çok acı korkunç dehşetengiz bir olay
19 Mart 2014 16:06
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Kırklareli'de kayıp bir çocuğun ölü bulunmasına ilişkin ''Bu tür olayları şiddetin çok gaddar, çok barbarca, çok vandalca bir uygulaması olarak değerlendiriyoruz" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AA muhabirinin Kırklareli'de yaşanan acı olaya ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine, ''Bu konuyla ilgili bir insanın, bırakın Bakan olmayı bir annenin, bir kadının bulup da söyleyebileceği bir teselli cümlesi yok'' ifadesini kullandı.

Yaşanan olayın ''çok acı, korkunç, dehşetengiz'' olduğunu belirten İslam, 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş'a rahmet, ailesine sabır diledi.  

Bu olayların önüne geçmek mecburiyetinde olduklarını belirten İslam, ''Biz, bu toplumsal şiddeti bir an önce yok etmek, bertaraf etmek mecburiyetindeyiz. Bununla ilgili bakanlık olarak gerçekten çalışıyoruz. Şiddeti tek boyutlu bir şey olarak ele almıyoruz, bunu bir toplumsal şiddet, aile içi şiddet, kadına karşı şiddet, çocuğa karşı şiddet olarak ele alıyoruz. Bu tür olayları şiddetin çok gaddar, çok barbarca, çok vandalca bir uygulaması olarak değerlendiriyoruz. Bunlarla mücadelemiz, sıfıra ininceye kadar devam edecek'' diye konuştu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler