YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de operasyonlar tamamlandı!
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'deki operasyonların başarılı bir şekilde sona erdiğini açıkladı.
Cizre'de operasyonlar tamamlandı!
11 Şubat 2016 / 14:06 Güncelleme: 11 Şubat 2016 / 15:29

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'deki operasyonların çok başarılı biçimde sona erdiğini bildirdi. 

Ala, saldırıya uğrayan Yeni Akit gazetesini ziyaretinin ardından gazetecilerin terör operasyonlarına ilişkin sorusunu yanıtladı.

Cizre'deki operasyonların sona erdiğini belirten Ala, şu bilgileri verdi:

"Bugün operasyonlar biraz önce bitti, Cizre'de operasyonlar sona erdi çok başarılı bir biçimde. Ama bundan sonra yine arama tarama faaliyetleri devam edecek. Sokağa çıkma yasakları bir müddet daha Silopi'de olduğu gibi devam ettirilecek.

Çünkü tuzaklamalar var, bilinmeyen bazı bölgelerde insanlarımıza zarar verebilecek mayınlamalar olabilir. Yine çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması biraz zaman alabilir. Ancak bugün öğle itibarıyla tamamen alandan bu meseleler bertaraf edilmiş yani teröristler ve alana hakimiyet kurulmuştur.

Dediğim gibi arama, tarama faaliyetlerinin devam edebilmesi için ve vatandaşlarımızın Cizre'ye girdiklerinde zarar gelmemesini sağlayıcı tedbirlerin tam olarak alınması için biraz daha sokağa çıkma yasağı devam edecek. Operasyonel faaliyetler bugün öğle itibarıyla sona erdi." 

 

AA

...
 // Yahya RAMİ
İçinde üst düzey örgüt yöneticilerinin ve yabancı uluslara ait militanların da bulunduğu söylenen ve etrafı sarılı eve ne oldu! Bir ara o eve operasyon yapıldığı ve 60 teröristin öldürüldüğü internet sitelerinde yayınlandı ancak Tv'lerde ve gazetelerde bununla ilgili hiç bir habere rastlayamadık. Ve bu sıralarda da o "ev"den hiç bahseden yok??!! (Yoksa onların kaçıp gitmelerine göz mü yumuldu?)...
12 Şubat 2016 Cuma 08:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler