YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cindoruk'un cebindeki ETÖ tutuklusunun ismi!
Hüsamettin Cindoruk'tan sonra yerine Mehmet Haberal'ın geçeceği iddia edildi
Cindoruk'un cebindeki ETÖ tutuklusunun ismi!
18 Mayıs 2009 / 07:47 Güncelleme: 18 Mayıs 2009 / 00:00

DP'de ilginç gelişmeler oluyor. İstifalar yolda. Ancak en önemli iddia da şuan Ergenekon tutuklusu ismin partinin başına geçeceği..


Demokrat Parti'nin 5’nci Olağanüstü Büyük Kongresi'nden genel başkan olarak çıkan Hüsamettin Cindoruk ile partide hareketli günler yaşanıyor.


İLK KOPUŞ HATAY'DA


Darbe ve Ergenekon tartışmaları altında gidilen olağanüstü kongrede Başkan Seçilen Hüsamettin Cindoruk'un Demokrat Partisi'nden (DP) ilk kopuş Hatay'da yaşandı.


Demokrat Parti kongresinde Hüsamettin Cindoruk'un başkan seçilmesine tepki gösteren Hatay il teşkilatı yönetiminin tamamı istifa ederek AK Parti'ye katıldı. DP Hatay İl Başkanı Cemal Güleryüz, DP Hatay İl İkinci Başkanı Ahmet Şerifler, DP Hatay İl Disiplin Kurulu Başkanı Metin Dönmez ve DP Hatay il yönetiminde bulunan Bahattin Ekenek, DP'nin yeni Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'la yola devam edemeyeceklerini açıkladılar.


YAPRAK DÖKÜMÜ DEVAM EDİYOR


Hatay'ın yanısıra Şanlıurfa ve Van il başkanlarının da istifa ettiği bize gelen bilgiler arasında. Parti içindeki bir başka önemli gelişme de, partinin kalesi sayılan Manisa, Uşak, Aydın, Balıkesir, Kütahya ve Antalya'dan GİK e temsilci alınmadığı yolunda.


Bu durumun parti içinde rahatsızlık yarattığı ve ciddi krizlere neden olacaği kulislerde ifade ediliyor.


DP İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar'ın da görevinden istifa edeceği öğrenildi.


CİNDORUK YAKINLARINA DA TASVİYE


Genel İdare Kuruluna (GİK) Genel Başkan Cindoruk'un çok az sayıda yakın arkadaşının girdiği, GİK listesini Mehmet Ağar dönemindeki teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Ahmet Uyanık'ın yaptığı, bundan dolayı GİK'e çok az sayıda Cindoruk'un taraftarının girdiği belirtildi. Böylece Cindoruk'un ekibinin daha en başından büyük bir çoğunluğu tasfiye edilmiş oldu.


Parti içerisinde bundan sonra kaosun artacağı Cindoruk döneminde de kavgaların devam edeceği kulislerin karışmasına şimdiden neden oldu bile.


CİNDORUK'UN CEBİNDEKİ İSİM KİM?


Cindoruk'un cebinde olduğu iddia edilen, kendisinden sonraki genel başkanın ise Mehmet Haberal olduğu ve yakın zaman içerisinde Haberal'ın yargılama sürecinden temiz çıkması halinde Süleyman Demirel ve Mesut Yılmaz'ın özellikle genel başkanlığın Haberal'a bırakılmasını istedikleri parti kulisinde dillendiriliyor. Yine GİK listesine eski bakanlardan Ufuk Söylemez'in Haberal ekibinden alındığı öğrenildi.


Parti içerisinde Süheyl Batum'un isminin genel başkanlık için dillendirildiği ve Cindoruk'un özellikle bu isme sıcak baktığı bir dönemde ise Mehmet Haberal'ın Demirel ve Yılmaz'ın istekleri doğrultusunda isminin gizli olarak genel başkan olarak zikredildiği öğrenilen önemli bir detay olarak parti kulislerinde kurmaylar tarafından konuşuluyor.


ÇİLLER YANLILARI DYP'YE YÖNELDİ


Öte yandan parti içerisinde Çiller yanlısı olanların kendilerinin tamamen tasfiye edildiğini düşündüklerinden dolayı ibreyi Doğruyol Partisi(DYP)'ne çevirdikleri de parti kulislerinden şimdiden sızmaya başladı bile.


Cafesiyaset

17.05.2009


Hüsamettin Cindoruk'lu DP'de AK Parti ŞOKU!


Detay


16.05.2009


DP Olağanüstü Kongre'de yeni başkanını seçti


Detay


16.05.2009


Cindoruk'u Demirel, Soylu'yu Çiller destekliyor


Detay


15.05.2009


Cindoruk tartışması yorumcuları kızdırdı İZLE


Detay15.05.2009


İki siyasi partide ERGENEKON hesaplaşması


Detay15.05.2009


DP, sipariş üzerine ele geçirilmeye ÇALIŞILIYOR


Detay


 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler