YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cindoruk'u Demirel, Soylu'yu Çiller destekliyor
Demokrat Parti bugün yeni liderini seçiyor
Cindoruk'u Demirel, Soylu'yu Çiller destekliyor
16 Mayıs 2009 / 14:07 Güncelleme: 16 Mayıs 2009 / 00:00

Demokrat Parti bugün yeni liderini seçiyor. Son Başkan Süleyman Soylu'nun karşısında Hüsamettin Cindoruk ve Mehmet Ali Bayar var. Cindoruk'u Demirel, Soylu'yu Çiller destekliyor


Demokrat Parti'nin (DP) yeni liderini seçmek için yapılan 5. Olağanüstü Kongresi'nde zaman zaman sözlü tartışmalar yaşanıyor. Anadolu Gösteri Merkezi'nde yapılan kongreye sabah saatlerinden itibaren gelen delegeler arasında zaman zaman atışmalar yaşanıyor. Salon görevlileri tartışmaların büyümeden sona ermesi için müdahale ediyor.


Soylu Konuşuyor:


Güneydoğu'da oyları kim alacaktı. Bizim dışımızda oy alabilir miydi? AKP alıyor AKP. Merkez sağın partisi biziz. Ülkenin her köşesinde eşit oy olarak devletçi bir politika anlayışıyla değil milletçi bir politikayla ortaya koyduk irademizi. Kıvırmadık.Gerçekçi bir politika ortaya koyduk. Yaş ortalamamızı 45'ten 39'a düşürdük. İmkanlarımızı seferber ettik. Diri tuttuk partimizi. Bir politikamız da merkez sağ siyasetimiz idi.


Demokrat parti özgürlükçü değişimi takip eden çağdaşlaşmayı bilen, büyük Atatürk'ün kurduğu anlayışı taşıyan bir partiydik. DP karanlık dehlizlerle bir araya gelip  ne olacak demedik. DP ülkenin her köşesinde korumasız gezdik. Tüm Türkiye bizimdir. Tüm vatandaşlarımız bizimdir dedik. Tertemiz biri olarak karşısınızdayım. Burada fikir mücadelesi yapıyoruz. Kavga siyasetinden yana olmadım. Ama kavgam var benim kavgam işsizlik yolsuzluk ve darbecilerle. Bu parti bu ülke bu millet için benim kavgam. Bütün bunlar gerçekleştirilirken seçime gittim. Kime ne yaptık kimle kavgamız var? Başarılı olursak millet için olduk. Burdan kendimi sorgulayacak ve yakandan tutulacak hiçbir şeyin altına imza atmadık. Ben bu partinin delisiyim sevdalısıyım.


Dünya değişmektedir. Türkiye yeni ekonomi hedefleri ortaya koymalıdır. Mevcut anayasayı Türkiye kabul edemez. İnsan hak ve hürriyetlerine saygı duyan bir anayasa ortaya koymalıdır. Yepyeni bir AB anlayışı ortaya konmalıdır.


Biz ne istiyoruz? Nasıl bir Türkiye ve nasıl bir gelecek ve nasıl bir yarın istiyoruz ? Avrupa'dan Asya'ya bir enerji kordioru olan bir Türkiye, genç nufusun önü açılan bir Türkiye... Bir eli mazide bir eli gelecekte yepyeni bir Türkiye imar ve inşa edecek. Size bunun için geldik. Öyle bir Türkiye ki herkesi kucaklayan öğrencilerin yarış atı olmadığı Üniversite dışında kalanın olmadığı bir Türkiye... Yepyeni bir Türkiye... Geciken bir adaleti kabul etmeyen adaleti hızlandıran Türkiye... Yunus'u anlayan Hacı Bektaşı hisseden Pir Sultan Abdal'ı anlayan bir Türkiye... Bütün coğrafyaya barışı taşıyan bir Türkiye. Bana itimat etmenizi ve güvenmenizi istiyorum. Bize detek verin ki işsizliğin kökünü kurutayım yolsuzluğun üzerine karabasan gibi çökeyim. Bize detek verin kıratı yeniden iktidara getirelim. bana destek verin ki şu Türkiye'nin kitabını yeniden yazalım... Biz geleceğiz bir iktidarız, biz sizdeniz siz bizdensiniz. kardeşliğin yarınların umudu olacak bu kongrede sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duydum.


AYRINTILAR GELİYOR

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler