YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cindoruk: Şimdilik gerek yok
Cindoruk: Şimdilik gerek yok
08 Temmuz 2010 13:19
Demokrat Parti lideri Hüsamettin Cindoruk, partisinin Mardin Midyat Belediye Başkanını ziyaret etti. Cindoruk çıkışta basın mensuplarının bir sorusuna "Olağanüstü Hal'i kaldırmak için çalışmış bir Meclis var, şimdilik bu duruma gerek yok"cevabını verdi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, ''Hükümet terörle mücadelede kararlılığını göstersin. Olağanüstü Hal'e şimdilik lüzum yok'' dedi.

Cindoruk, beraberindeki heyetle kara yolu ile geldiği Midyat'ta Demokrat Partili Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu'nu makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Belediye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cindoruk, ziyaretten büyük bir memnunluk duyduğunu ve Belediye Başkanı Nasıroğlu ile övündüklerini söyledi.

Olağanüstü Hal uygulamasının tekrar getirilmesine yönelik söylemlere katılmadığını ifade eden Cindoruk, ''Olağanüstü Hal uygulamasını kaldırmak için çok çalışmış bir meclis var. Kanunlar tatbik edilsin. Hükümet terörle mücadelede kararlılığını göstersin. Olağanüstü Hal'e şimdilik lüzum yok'' dedi.

Daha sonra, tarihi kent müzesini gezen Cindoruk ve beraberindekiler, vatandaşlarla bir süre kahvehanede sohbet edip, sorunlarını dinledikten sonra, kara yolu ile tekrar Mardin'e hareket etti.
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler