YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiçek'ten Belçika'ya terör vurgusu
Çiçek'ten Belçika'ya terör vurgusu
11 Şubat 2008 15:59
Çiçek'ten Belçika'ya terör vurgusu


Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek Bakanlar Kurulu toplantısından sonra basın açıklaması yaptı.. Çiçek türban konusunda çözüm önerisi getirmeyen Baykal'a yüklendi.

-Şu an Anayasal süreç işlemektedir. 411 oyun yüzde 70'in üzerinde temsil kabiliyeti var. Anayasa değişikliğinin nasıl yürüyeceğine bakmak gerekir.

-Herkes ne yapacaksa kanun nizam çerçevesinde yapacak. Hepimiz dikkat edeceğiz. Herkesin suistimallerden kaçınması gerekir.

-Milletin ne beklentisi var onun ortaya konması gerekir. Hukuk neyi emrediyorsa o olması gerekir. Özel beklentimiz olamaz..

-Ortada 40 yılık bir sorun var. 2002 seçimleri öncesinde "ben bu işi çözerim" diyen Baykal'ın lafı var. Çözüüm beğenmiyorlarsa kendilerinin bir çözüm ortaya gerekir.

-Hem muhalefet partisi olacaksın hem de çözüm getirmeyeceksin. CHP'nin çözüm konsunda fikri olan var mı? Hala sorunun çözümü için arayış içerisindeyiz. Ana muhalefet konuyu istismar ediyor.

DHKP-C üyelerine beraat

-Bu tür kararlar terör örgütlerine cesaret veriyor. Bazı ülkelerin samimiyetini göstermesi açısından önemli.. Ulusalararası hukuktan doğan hakkımızı kullanacağız..

Görüşülen tasarı

-Sigara ve alkol kaçakçılığı ile ilgili yasa tasarısını görüştük. İstihdam paketi ve Belediyeler kanununun kurula gelmediğini ve çalışmaların ilgili kurumlarca sürdüğünü söyledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler