YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'yi seçmeni bile beğenmiyor
ORC Araştırma'nın genel seçimde CHP'ye oy veren bin 200 kişi ile gerçekleştirdiği anket, seçmenlerin son kurultayın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti politikalarına bakışına ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.
CHP'yi seçmeni bile beğenmiyor
02 Şubat 2016 / 08:11 Güncelleme: 02 Şubat 2016 / 08:24

Ankete katılanların yüzde 53.5'i CHP'yi mezhepçi bulduğunu, yüzde 90.6'sı da bu durumdan rahatsız olduğunu ifade etti. 

"CHP milletvekillerinin PKK'lıların cenazelerine katılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna yüzde 96.5'lik kesim "yanlış buluyorum" yanıtını verdi. 

Katılımcıların yüzde 85.8'i, bazı CHP milletvekillerinin Paralel Yapı'ya açıkça destek vermesini doğru bulmadığını söyledi. 

CHP seçmeninin yüzde 63'ü, partilerinin akademisyenler bildirisine verdiği desteği yanlış bulduğunu kaydetti. 

Partililerin yüzde 61.7'si Kılıçdaroğlu'nun Suriye sorununda Beşar Esad'a destek vermesini yanlış bulduğunu belirtti. Yüzde 74.9'u Türkiye'nin Suriyeli mültecilere sahip çıkmasına destek verdi. 

Bugün seçim olsa tablonun ne olacağına ilişkin bir soruya, CHP seçmeninin yüzde 64'i "AK Parti tek başına iktidar olur" karşılığını verdi. Olası bir CHP-HDP ittifakına ise yüzde 92.2'lik kısım destek vermeyeceğini açıkladı. 

"Deniz Baykal ile Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığındaki CHP'yi kıyasladığınızda hangisi daha başarılıdır?" sorusuna, katılanların yüzde 44.5'i "Baykal", yüzde 30.7'si "Kılıçdaroğlu" yanıtını verdi. 

"AK Parti denildiğinde aklınıza gelen en etkili ismi söyler misiniz?" sorusuna katılımcıların yüzde 100'ünün yanıtı "Recep Tayyip Erdoğan" oldu.

SABAH

yanmistik
 // ali
Düşünüyorumda kılıç Ramazan davulcusu olsaydı oruç turamazdık vakitsiz davulcu boş bir adam ama CHP de kalsın biz kime gülecektik boş adam...
02 Şubat 2016 14:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler