20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,235
 • BIST95.032
 • Dolar4,7373
 • Euro5,4912
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2482
 • İstanbul28 °C
 • Ankara27 °C
 • İzmir29 °C
 • Konya25 °C
 • Adana30 °C
 • Antalya28 °C
 • Diyarbakır33 °C
 • Bursa29 °C
 • Kayseri26 °C
 • Kocaeli27 °C
 • Şanlıurfa33 °C
 • Gaziantep31 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'yi kızdıracak sözler
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, CHP'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Kılıç, 'CHP, Türkiye'yi değil 5 yıl, 5 saat dahi yönetemez.' dedi.
CHP'yi kızdıracak sözler
19 Kasım 2011 / 18:11 Güncelleme: 19 Kasım 2011 / 19:17

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''Kendi piyade tüfeğimizi bile üretemeyen bir ülke konumundayken, bugün piyade tüfeğini üreten ve dünyaya ihraç eden, milli savaş gemimizi ve helikopterimizi üreten bir ülke konumuna geldik'' dedi.

Kılıç, Osmaniye'de Özel Hoşgörü Eğitim Kurumları'na bağlı Ali Kale Çocuk Akademisi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, eğitim ve öğretim alanında Türkiye'de her geçen gün yeni işler yapıldığını belirterek, her yeni katkı ile eğitime büyük eserler kazandırıldığını ifade etti.

Bir yandan Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni üniversiteler, okullar, yurtlar ve hastaneler yaparak Türk milletine hizmetini sürdürürken, diğer taraftan da hayırseverlerin Anadolu'nun vakıf kültürünü yaşatmak üzere elini taşın altına koyduğunu ve ''biz de varız'' dediklerini belirten Kılıç, ''Bu eğitim kurumlarında yetişen öğrenciler, Türk Milleti'nin yolunu aydınlatacak bir çoban yıldızı olacak. Birer aydınlık ışık olacaklar'' dedi.

Türkiye'nin son yıllarda yaptığı atılımlardan bahseden Kılıç, şöyle devam etti:

''Kendi piyade tüfeğimizi bile üretemeyen bir ülke konumundayken, bugün piyade tüfeğini üreten ve dünyaya ihraç eden, milli savaş gemimizi ve helikopterimizi üreten bir ülke konumuna geldik. İlk milli tankımız Altay'ın üretim sürecini başlatan, ilk insansız hava aracımız ANKA'nın üretimini başlatan bir ülke olduk. Bu, beyin gücüyle oluyor. Anadolu insanında bu kapasite var. Genlerinde bu birikim var.

Uydularımız var. Türksat 1-A, 1-B ve 1-C, hepsi bizim uydularımız. Parayı bastırdık, yaptırdık. Ama yapım sürecinde Türk mühendisler yoktu. O yüzden isimleri Türksat. Şimdi uzaya yeni bir uydu göndereceğiz. Yüzde 100 Türk mühendislerin ürünü ve yüzde 100 Türk beyin gücünün ürünü olduğu için de, bu uydunun adı 'Göktürk' olacak.''


-Sultan Abdulmecid hakkındaki sempozyum-


Kılıç, Osmaniye'deki Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları 3. İl Kongresi'ndeki konuşmasında ise 1 yıl içinde sadece İstanbul il başkanını 5 sefer değiştiren bir ana muhalefet anlayışının, Türkiye'yi 5 yıl değil, 5 saat dahi yönetebilmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Türkiye'nin köklü bir tarihi olduğunu ve bunun bilinmesi gerektiğini belirten Kılıç, şöyle devam etti:

''Bugünlerde İstanbul'da Sultan Abdulmecid'in Türk devlet ve siyaset hayatına kazandırdıkları üzerine bir sempozyum düzenleniyor. Bu sempozyumun davetiyeleri bile, TBMM'de muhalefetin diline pelesenk oluyor. 'Padişahlara mı özendiniz  Sultanları mı taklit ediyorsunuz  Sultaca bir yaşam mı hayal ediyorsunuz ' gibi yaklaşımlarla, ecdadımıza ve mazimize yönelik büyük bir saygısızlık maalesef sergileniyor.

Köklerimizi geçmişe uzatamazsak, dallarımız gelecekte semaya uzanma imkanını yakalayamayacaktır. O nedenle, millet bizimle beraber. Sultan Abdulmecid'e hakaret edenler, Sultan Abdulhamid'i tahkir edenler, Sultan Vahdeddin'e 'hain' diyenler, Osmanlı tarihinden utananlar, Selçuklu'yu benimsemeyenler, Türk tarihinin devletlerini hissedemeyenler, Türkiye Cumhuriyeti adına hayal edilen geleceği bizimle birlikte inşa edemeyecekler.''


-''Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu''-


Türkiye'de bugün ''herkesin el ovuşturduğunu'' ifade eden Kılıç, ''Memleketin kaynakları, imkanları herkese cazip geliyor, iştahını kabartıyor. Ama Allah'ın izniyle bu millet bir daha dümeni haramzadelere, işin ehli olmayanlara teslim etmeyecek. Buna inanıyoruz. Bu millete güveniyoruz. Millete güvendiğimiz için de dümeni bir daha yanlış ellere teslim edilmeyeceğini biliyor ve görüyoruz'' dedi.

''Adamın bir tanesi kalkmış, sayın Başbakanımıza meydan okuyor'' diyen Kılıç, şöyle devam etti:

''Sürekli eleştiriyor. Nezaketle bağdaşmayan, siyasi üslupla örtüşmeyen sözler sarf ediyor. Ana muhalefet lideri olduğu için de, demokrasinin gereği ses etmiyor, dinliyoruz. Ama çoğu zaman hayretler içerisinde kalıyoruz.

Bir bedelli askerlik konusu var Türkiye gündeminde. Başbakanımız gereken açıklamayı önümüzdeki hafta yapacağını ifade etti. Bedelli askerlik, ana muhalefet liderinin seçim vaadi. Ama ne yaptığını bilmediği için şimdi meydan okuyor. 'Hadi kalkın bunu referanduma götürün' diyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler