YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'yi karıştıracak MİT mektubu
Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT açıklamasının yankıları sürerken, CHP'li vekil Birgül Ayman Güler'in MİT'e yazdığı mektup ortaya çıktı.
CHP'yi karıştıracak MİT mektubu
24 Kasım 2014 / 09:05 Güncelleme: 24 Kasım 2014 / 10:32

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "MİT'in içinde bir grubun sadece CHP için görevlendirildiğini biliyoruz. CHP içinde karışıklık çıkarmak ve daha bir sürü başka şey için yapıldı bu görevlendirme" sözlerinin ardından yaşanan tartışmaya CHP'nin ulusalcı vekillerinden Birgül Ayman Güler de katıldı.

Güler gazetedeki köşesinde Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının ardından MİT'e yazdığı mektubu yayınladı. Güler, MİT'e "CHP'nin Dersim olayına ilişkin görüşlerini anlatabilecek kişi olarak Sayın Sezgin Tanrıkulu'nun seçilmesinde etkiniz oldu mu?" sorusunu sordu.

Mektuptan öne çıkan sorulardan bazıları şöyle: "MİT'in içindeki CHP'yi karıştırma grubu, 'AKP'nin derin devleti ve MİT içindeki bir kanat' ortaklığıdır. Doğru mudur?", "Bu grup 'CHP içinde karışıklık çıkarmak ve daha bir sürü başka şey için' görevlendirilmiştir. Doğru mudur?", "Sayın ilgili, siz gerçek CHP'lilerin yani ulusalcıların Alevi ve Kürt düşmanı oldukları düşüncesinde misiniz? Tuzağınızın işlemesini bu adi fikre mi bağladınız?"

Gerçeklerin peşinden koşun...
 // Muhafız
Ey Birgül Ayman Güler sen gerçekten Ulusalcı C.H.P. milletvekili isen, MİT e yazdığın mektupta neden önceki C.H.P. Genel Başkanı olan sayın Deniz Baykal a kumpas kurarak istifaya zorlayan kişilerin bulunması için yardım talebinde bulunmuyorsun? yoksa işinize mi gelmiyor, sizler C.H.P . ye bu kumpası kuranları bulursanız o zaman inanın C.H.P. yi karıştıranlarında kimler olduğunu bulursunuz. C.H.P. ye sinsice oyun oynayanlar bu sinsi kumpascılardır. ...
25 Kasım 2014 Salı 02:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler