YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'yi halka açacağız
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, temel görevlerinin CHP'yi iktidar yapmak olduğunu belirterek, ''Hiçbir arkadaşımızla yollarımızı ayıracak durumda değiliz'' dedi...
CHP'yi halka açacağız
04 Kasım 2010 / 10:46 Güncelleme: 04 Kasım 2010 / 11:36

Tekin, Parti Genel Merkezi'ndeki Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına gelişinde gazetecilerin soruları yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Hangi odaya gideceksiniz? sorusunu üzerine Tekin, ''Bu parti hepimizindir. Öyle oda moda tartışması söz konusu değil. Bütün odalar bizimdir. Sorun yok'' yanıtını verdi.

Yaşananların ardından ''yollar ayrıldı'' yorumunun yapıldığının ifade edilmesi üzerine de Tekin, ''CHP'de hiçbir arkadaşlarıyla yollarını ayıracak durumda olmadıklarını'' söyledi. Tekin, ''Bizim temel görevimiz, CHP'yi iktidar yapmaktır. Anadolu'nun dört bir yanından insanlar gelmiş, CHP'den bir tek beklentileri var. O da partimizi iktidar yapmaktır. Bizim de mücadelemiz, uğraşımız bu olacak'' diye konuştu.

Başka bir gazetecinin Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında "yeni CHP" dediğini anımsatarak, bunun anlamını sorması üzerine Tekin, "Sayın Genel Başkan yeni CHP derken, ’partiyi halka açacağız’ dedi" ifadesini kullandı.

Tekin, açıklamalarının ardından bazı partililerin "Başbakan Kemal", "Hepimiz Kemal’in askerleriyiz" sloganları eşliğinde genel merkezden ayrıldı (Cihan A.A.)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler