YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'yi çıldırtan Erdoğan'lı fotoğraf
CHP'yi çıldırtan Erdoğan'lı fotoğraf
13 Mayıs 2015 14:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen hafta gittiği İzmir'de, Kocaoğlu ile çekilen fotoğrafı İzmirlileri kızdırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta sonu gittiği İzmir’deki temaslarında bir ilke imza attı. Başbakanlığı döneminde defalarca gittiği İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’ni hiç ziyaret etmeyen Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gitti ve Başkan Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kocaoğlu'na linç

Erdoğan, yaklaşık 20 dakika süren ziyaret sonunda Kocaoğlu’na plaket sunarken Başkan da kendisine Saat Kulesi’nin gümüş bir biblosunu armağan etti. Stattaki sunum, makamdaki buluşma ve beraber çektirdiği fotoğraf nedeniyle CHP’liler, Kocaoğlu’na, sosyal medyada yoğun tepki gösterdi.

CHP'liler: Biz teşekkür etmiyoruz

Kocaoğlu’nun, Atatürk Stadı’ndaki, “Sayın Cumhurbaşkanım hoş geldiniz, şeref verdiniz. Kentimize yaptığınız bu ilk ziyarette şahsım ve dört milyon İzmirli adına, onur verdiniz diyorum. Şahsınızı ve Hanımefendi'yi saygıyla selamlıyor, teşekkür ediyorum” ifadelerine tepki gösteren CHP’liler, sosyal medyadan kendileri adına teşekkür edilmemesi gerektiğini vurguladı.

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir Facebook sayfasında, “Kendisine 4 milyon İzmirli adına hoş geldiniz denmiş olabilir bürokratik nezaketten... O dört milyonun içinde ben yokum” diye yazdı. Özdemir’in yazısını CHP eski PM üyesi Levent Eyipişiren ve İl Yöneticisi Kemal Kaygül gibi isimler de beğendi.

 

Seferihisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Şenel sosyal medyadan, “Kocaoğlu RTE’ye 4 milyon İzmirli adına hoş geldiniz demiş, o 4 milyonun arasında Şenel Ailesi yok bilin istedim...” yazdı. Şenel’in Facebook hesabından kullandığı ifadelerin altına Konak Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Zeynep Cücen Tulgar da “Ben ve ailem de yok” yorumunda bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler