YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye yüzde kaç oy biçti?
SP Lideri Erbakan: CHP mühürlenmiştir, seçimlerde yüzde 20’den yukarı çıkamaz
CHP'ye yüzde kaç oy biçti?
18 Ekim 2010 / 18:29 Güncelleme: 18 Ekim 2010 / 18:39

SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan, gelecek seçimlere CHP, AK Parti ve SP'nin gireceğini söyledi. Erbakan, "Halk Partisi yıllardır gerçekleştirmiş olduğu izaat dolayısıyla mühürlenmiştir. Yüzde 20'den yukarı çıkamaz." iddiasında bulundu.
       

SP Genel Başkanı Erbakan, dün yapılan Olağanüstü Büyük Kongresi'nde seçilen Genel İdare Kurulu (GİK)'nun  ilk toplantısını gerçekleştirmeden önce basın toplantısı düzenledi. Erbakan sözlerine, partililere 'bayramınız kutlu olsun' diyerek başladı. Eşsiz bir kongre yaptıklarını söyleyen Erbakan, "Muhteşem bir kongreydi. Bizim çelikleşmemiz açısından büyük katkıda bulundu. Örnek bir kongre yapılmıştır." dedi.
       

Camia olarak hedeflerinin olduğunu dile getiren Erbakan bunları, "Çelikleşeceğiz, şuurlaşacağız, önümüzdeki seçimler için çalışacağız." diyerek sıraladı.
  

HOCA SEÇİMLER KONUSUNDA ÇOK İYİMSER KONUŞTU

Kongrenin kendilerine iktidar vazifesi verdiğini söyleyen Erbakan, gelecek yıl yapılacak seçimlerde üç parti olduğunu söyledi. Bunları CHP, AK Parti ve SP olarak sıralayan Erbakan, şunları söyledi: "Halk Partisi yıllardır gerçekleştirmiş olduğu izaat dolayısıyla mühürlenmiştir. Yüzde 20'den yukarı çıkamaz. Bunu kendileri de biliyor. Ortada iki parti kalıyor, AKP ve SP. Millet bu iki şey arasında mukayese edip elbette SP diyecektir. AKP kuşun saman dolusudur, SP canlısıdır."

"OY VERENLER AK PARTİ'Yİ SP SANIYOR" 

Erbakan, SP'nin AK Parti'den 7 farkı olduğunu bunların şuur, vizyon, hidayet, veraset, dirayet, tecrübe ve bilgi olduğunu belirtti. AK Parti'ye oy verenlerin SP zannederek oy verdiklerini iddia eden Erbakan, işlerinin kolay olduğunu söyledi. Erbakan, "Aslımıza döneceğiz. Daha büyük bir Osmanlı geliyor." diye konuştu. CHA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler