YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’ye Yargıtay’dan yeni bir yazı geldi
CHP’ye Yargıtay’dan yeni bir yazı geldi
22 Ekim 2010 09:23
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın CHP kurultayına ilişkin incelemesi devam ediyor...

Daha önce CHP’ye gönderdiği yazılarda 22-23 Mayıs tarihli kurultayda tüzük değişikliği yapılıp yapılmadığını soran Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, kısa bir süre önce yeni bir yazı göndererek, “kurultay tutanak ve delege listelerini” istediği öğrenildi. Yargıtay’ın tutanak ve delege listelerini talebi parti içinde “olağanüstü kurultay” tartışmalarını alevlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresine, “olağanüstü kurultayı seçim öncesi toplayabilirim” değerlendirmesinde bulunduğu belirtildi.

Seçime giremeyebilir

Tüzük tartışmaları CHP’nin son Abant Kampı’nda da gündeme gelmişti. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, basına kapalı gerçekleşen toplantıda, “Partimiz Yargıtay’daki hukuki belirsizlik ortadan kaldırılamazsa bu yüzden seçime giremeyebilir” görüşünü dile getirmişti. (Vatan)

EYVAH ÇARKÇI YOLCU !
 // BATUHAN
chp parti genel başkanlığına 2 kemal'i aday gösterir büyük ihtimal Dervişi parti genel başkanlığı'na seçer sarıgül'ü ise ileride İst.belediye başkanlığı'na aday yapar kılıçdaroğlu'nun da sırtını sıvazlarlar. Çünki nasıl olsa arkabahçeli partidaşların standart oyu barajı geçebilir önemli olan saltanat savaşının devam etmesi. Nice sav'lı yıllara....
22 Ekim 2010 09:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler