YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye 'vira bismillah' önerisi
CHP'ye 'vira bismillah' önerisi
25 Eylül 2015 19:24
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yasaklanan seçim şarkısıyla ilgili, 'Kardeşim biz 'bismillah' demişiz sende 'vira bismillah' de. CHP'de 'vira bismillah' deseydi. Ne olurdu güzel olurdu, üstelik memnun olurduk' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yasaklanan seçim şarkısıyla ilgili, "Kardeşim biz 'bismillah' demişiz sende 'vira bismillah' de. CHP'de 'vira bismillah' deseydi. Ne olurdu güzel olurdu, üstelik memnun olurduk" dedi.

AK Parti Karabük İl Başkanlığı'nca düzenlenen bayramlaşma programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partililerle bir araya geldi. Şahin, CHP'li bir milletvekilinin itirazı üzerine YSK tarafından yasaklanmasına 1994 yılında kullandıkları seçim şarkısında örnek vererek eleştirdi.

"BİZ 'BİSMİLLAH' DEMİŞİZ SENDE 'VİRA BİSMİLLAH' DE"

1994 yılında kendisinin Fatih Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında aynı seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu ve o dönem seçim müziklerinin Erkin Koray'ın "fesuphanallah" şarkısı olduğunu anlatan Mehmet Ali Şahin, "Şarkıda, arkası gelmez dertlerimin bıktım illallah, biri biterken öbürü de başlar vermesin Allah, böyle gelmiş böyle gidecek korkarım vallah, yok mu çaresi dostlar fesuphanallah sözleri geçiyor. Bakın illallah, Allah, vallah ve fesuphanallah geçiyor. Bu şarkıyı biz seçim boyunca çaldık, başka partiler daha sonraki dönemlerde de bu şarkıyı kullandı. 'Bu şarkıda dini ifadeler geçiyor yasaklayalım' diye kimsenin aklından geçmedi. YSK'da böyle bir teşebbüste bulunmadı. Bir kaç sanatçının bir araya gelerek böyle bir şarkı ortaya koymuşlar bizde bunu beğenmişiz. Biz ısmarlamadık. İçinde dini tabir geçsin, geçecek diye bir talimat vermedik. Onların gönüllerinden böyle bir şey geçmiş. Yahu sanata ve sanatçıya saygı göstermek lazım. Böyle bir eser ortaya koymuşlar bizde bunu beğendik ve kamuoyuyla paylaştık. Bu hayatın bir parçasıdır, siyasi partisi olmaz. Her siyasi partiden insan besmeleyi kullanır. Kardeşim biz 'bismillah' demişiz sende 'vira bismillah' de. CHP'de 'vira bismillah' deseydi. Ne olurdu güzel olurdu, üstelik memnun olurduk" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler