YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye verdi veriştirdi
CHP'li Adalet eski bakanı Mehmet Moğultay, partisinden istifa ederek Türkiye Değişim Hareketi'ne katıldı.
CHP'ye verdi veriştirdi
09 Ocak 2010 / 23:16 Güncelleme: 09 Ocak 2010 / 23:46

CHP'de parti içi demokrasinin işlemediğine dikkat çeken Moğultay, "Bugün demokrasi tıkanmıştır. Parti içi demokrasi işlememektedir. Demokrasi olmadığı için siyaset bu haldedir. Demokrasi olsa yolsuzluk olur muydu? Demokrasi olsaydı rüşvet olur muydu?"
 

Moğultay, bir basın toplantısı düzenledi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı toplantıda, CHP'sinden istifa ettiğini açıklayan Moğultay, siyaset hayatına Mustafa Sarıgül'ün liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi'nde sürdüreceğini açıkladı. 
 

Salona girişinde katılımcıların alkışlarıyla karşılaşan Moğultay, katılımcılarla tek tek tokalaştı. Burada kararını açıklamak üzere kürsüye çıkan Moğultay, salondakilere 'sesim geliyor mu?' diyerek seslendikten sonra "Buraya gelene kadar sesimizi kısmak için çok çaba sarf edildi" diye eski partisine gönderme yaptı.
 

Burada istifa kararını açıklayan Moğultay, "Cumhuriyet Halk Partisi'nden engel olmak istediler, ancak yinede bu salonu dolduran arkadaşlarım, burada beni yalnız bırakmadılar. Hepsine teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine başladı.
 

CHP'nin kendisine tuzak kurduğunu ileri süren Moğultay, "Ben köken olarak CHP kökenliyim. CHP, bize tuzak kurmaya çalışıyor. Ben ve benim gibiler suç işlediği için değil, suç işleyenleri tespit ve teşhir ettiğimiz için bizi dışlamışlardır. CHP'ye biat  etmediğimiz için bizi dışladılar" dedi.
 

CHP'nde parti içi demokrasinin işlemediğine dikkat çeken Moğultay, "Bugün demokrasi tıkanmıştır. Parti içi demokrasi işlememektedir. Demokrasi olmadığı için siyaset bu haldedir. Demokrasi olsa yolsuzluk olur muydu? Demokrasi olsaydı rüşvet olur muydu?" dedi. İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler