YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye toplu katılım
Tuncelili işadamı ile birlikte 50 kişilik bir grup CHP'ye katıldı.
CHP'ye toplu katılım
12 Ağustos 2010 / 14:39 Güncelleme: 12 Ağustos 2010 / 14:42

Tuncelili iş adamı Sinan Samat ile birlikte 50 kişilik bir grup, CHP'ye katıldı.
Akraba ve arkadaş çevresinden oluşan 50 kişilik bir grupla CHP Tunceli İl Başkanlığı'na gelerek, partiye üye olan Samat, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP'nin Ankara'da gerçekleştirdiği tüzük kurultayının ve genel başkan değişiminin Türkiye'de sosyal demokrasiye umut bağlayan, kendi sorunlarının acil çözümünü bekleyen milyonlarca insanı umutlandırdığını söyledi.

Bu durumun kendilerini de umutlandırdığını belirten Samat, ''Yöremizin de önemli eksiklikleri var. Bu sıkıntıları gidermek üzere en uygun çözüm önerileri, en uygun siyasi duruşun çağdaş dünya ile bütünleşerek, sorunların çözümünün sosyal demokrasiye olan inancımız gereği, biz bu gün CHP'ye üye olmaya geldik'' dedi.
 Toplumu da CHP'ye üye olmaları için çağrıda bulunan Samat, şunları kaydetti:

''Sorumluk bilinciyle Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında, başbakanlığındaki bir hükümete destek vermek üzere bir gurup arkadaşımızla CHP'ye üye olduk. Önümüzdeki dönemde biz umuyoruz ki, bu ile yakışan da odur. Yüzlerce, binlerce insan akın akın bu örgütlemeyi desteklemek üzere bu gün bizlerin yaptığı gibi buraya gelip, kaydolup, bu örgütlenmeyi ve gelecekteki bu çalışmayı destekleyecektir.''
2004 yılı genel seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olan ve seçim kaybeden Samat, gelecek dönemlerde de CHP'yi destekleyeceklerini sözlerine ekledi.

CHP İl Başkanı Hüseyin Güneş de, CHP'ye 23 Mayıs kurultayından şimdiye kadar 600 kişinin katıldığını belirterek, katılımların da devam ettiğini söyledi.
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler