YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye toplu katılım
CHP'ye toplu katılım
01 Temmuz 2010 07:59
CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay, İstanbul Zeytinburnu'nda 3 bin kişinin CHP'ye katılımı dolayısıyla katıldığı törende konuştu. Okay yaptığı konuşmada, Anadolu'nun ayaklandığını, vatandaşların Kılıçdaroğlu'nu başbakan yapmak istediğini söyledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay, ''Tüm Anadolu ayaklanmış vaziyette. Bu ayaklanan Anadolu, Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP'nin başından Türkiye'nin başına taşımak istiyor, başbakan yapmak istiyor'' dedi.

Okay, Zeytinburnu'nda, 3 bin kişinin CHP'ye katılımı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, artık ülkede ''ötekileşmeye, baskıya, zulme, işsizliğe hayır'' diyenlerin el ele verdiğini söyledi.

Hakkı Süha Okay, iktidara birlikte yürüyeceklerini, Türkiye'yi bu hale getirenlerden de mutlaka hesap soracaklarını ifade etti.

Sivas'ta 17 yıl önce meydana gelen olaylara da işaret eden Okay, ''Bugün bu anlayışı taşıyanlar, insanları yakmıyor ama insanların hayatını karartıyor, Silivri'ye taşıyor'' diye konuştu.

Türkiye'de böylesine bir hukuksuzluk yaşanırken, insanların açlığın, yoksulluğun ve yolsuzluğun en acımasız şekilde bu iktidar sayesinde sergilendiğini gördüğünü ileri süren Okay, ''Tüm Anadolu ayaklanmış vaziyette. Bu ayaklanan Anadolu, Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP'nin başından Türkiye'nin başına taşımak istiyor, başbakan yapmak istiyor. Birlikte yapacağız. Çünkü o içimizden biri, bizden biri'' dedi.

Artık ülkede çocukların, insanların yatağa aç girmesini, insanların gözlerinin içine bakarak yolsuzluk yapanların sokakta gezmesini istemediklerini ifade eden Okay, şöyle devam etti:

''Bu ülkede kardeş kanı aksın istemiyoruz. Birliğimizin, bütünlüğümüzün, toprak bölünmezliğimizin tartışılmasını istemiyoruz. 'Din üzerinden siyaset yapılmasın' diyoruz. 'Dini siyasallaştırmayacağız, siyaseti de dinselleştirmeyeceğiz' diyoruz. 'Türkiye'nin dış politikasında onurlu bir siyaset yürüteceğiz' diyoruz.''

CHP kadrolarının bundan böyle oturdukları yerden partiyi yönetmeyeceklerini vurgulayan Okay, ''Hep birlikte halk hareketinin önünde kalmaya çalışacağız. Hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu mücadele çağdaş Türkiye mücadelesi, laik Türkiye mücadelesi. Bu mücadele Mustafa Kemal mücadelesi. Bu mücadeledeki kararlılığımızdan geri adım atmayacağız'' dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek de CHP'nin halkın partisi olduğunu belirterek, ''Biz köylü olmaktan ve köyde doğmaktan şeref duyduk, ama bizi köylü bırakmak isteyen, cahil bırakmak isteyen anlayıştan hep nefret ettik'' diye konuştu.

Şimşek, İstanbul İl Başkanlığına, CHP'yi birinci parti yapmak ve en az 50 milletvekilini Meclise göndermek için geldiğini söyleyerek, partiye yeni katılanlara, ''Ana ocağına, halkın partisine hoş geldiniz'' dedi.

Konuşmaların ardından Okay ve Şimşek, çeşitli kesimlerden CHP'ye katılanlara parti rozeti taktı.
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler