YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye o il için şok karar!
Şanlıurfa'da, geçici olarak CHP İl Başkanlığı görevini yürüten Ömer Karakeçili, 45 günlük süre içerisinde kongre yapmadığı gerekçesiyle mahkeme kararıyla görevinden alındı.
CHP'ye o il için şok karar!
07 Mayıs 2014 / 00:00 Güncelleme: 07 Mayıs 2014 / 00:01

Mahkeme, il başkanlığı görevinden alınan Karakeçili'nin yerine 5 kişilik kayyum heyeti atadı.
 
Geçen yıl Kasım ayında Ferhat Karataş'ın istifası ile boşalan CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı'na geçici olarak Ömer Karakeçili atandı. Ancak, parti tüzüğü gereği 45 gün içerisinde yapılması gereken il kongresi yapılmadı. Bir grup partilinin başvurusu üzerine Şanlıurfa Asliye Hukuk Mahkemesi, tüzük gereği 45 gün içerisinde kongreye gitmeyen Karakeçili'yi görevden aldı ve yerine Yusuf Kaya, Ahmet Aydın, Aziz Aydınlık, Murat Yazar ve Mustafa Taplamacı'dan oluşan 5 kişilik kayyum heyeti atadı.

Mahkeme fırsat tanımadı

Görevden alınan Ömer Karakeçili mahkeme kararına tepki gösterdi. CHP'nin 117 delegesi olduğunu ancak bunların büyük bölümünün farklı partilerden aday veya aday adayı olduğunu ileri süren Karakeçili, "Biz gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra kongreye gitmeyi planladık ama mahkeme bize bu fırsatı tanımadı. İnşallah bizden sonra gelenler CHP rozetini takıp başka partiye çalışmazlar" dedi.

 

DHA

işte chp,.. siz Vatan'ı yöneteceksiniz haa..
 // Mühr-ü Süleyman
al birini ya da hepsini, vur diğerine, ya da hapsine !
gn. md.ünüze bakarak, sizleri kınayamaz hiç kimse
Abuk subuk konuşan, şuursuz, kafayı sıyırmış, zavallı, ezik kemoş !
Vatandaştan oy isteyip, kendi oy kullanamayan, yürüyen merdivene ters binen, Kağıthane ve Çeliktepeyi çorba edip karıştırarak KAĞITTEPE diye yeni bir semt icadeden, dün HIRSIZ dediği sarıgül'ü adamsızlıktan dolayı istanbul belediye başkanlığına aday göstermek zorunda kalan,.. zavallı, biçare, ezik büzük,.. küçücük kemalim...
07 Mayıs 2014 Çarşamba 01:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler