YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye 'kuyruklu' gönderme
Başbakan Erdoğan Denizli meydanındaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada yüklendi CHP liderine...CHP zihniyetine dolu hazine verilip boş alındığını söyleyen Erdoğan "Kılıçdaroğlu, eşe dosta ihale dağıtmaktan tarihe geçti"dedi.
CHP'ye 'kuyruklu' gönderme
30 Ocak 2011 / 16:27 Güncelleme: 30 Ocak 2011 / 16:45

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin en büyük bütçeli kurumu SSK'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel müdürlüğü döneminde hep zarar ettiğini belirterek, "Eşe, dosta dağıttığı ihalelerle, atamalarda, tayinlerde terör örgütü mensuplarını kayırmasıyla bu beyefendi tarihe geçmiştir." dedi.

Denizli Adalet Meydanı'nda düzenlenen Toplu Açılış ve Toplu Anahtar Teslim Töreni'nde halka hitap eden Başbakan Erdoğan, "Bunlar Anadolu ile Trakya ile bugüne kadar gönül bağı kurmadılar ki bizim zorumuzla, zorlamamızla teşvikimizle şimdi Ankara dışına çıkmaya başladılar. Ama eskisini hiç bilmedikleri için bugünle kıyas yapamıyorlar." dedi.

"SSK CHP GENEL BAŞKANI DÖNEMİNDE ZARAR ETTİ"

Denizli'nin 2002 yılında 680 milyon dolar olan ihracatının şu anda 2.5 milyar dolara ulaştığını anlatan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biraz insaf diyorum. Hadi Erzurum'daki eserleri görmedin, Denizli'deki, Erzurum'daki bölünmüş yolları da mı görmedin? Şu modern yurt binalarını, derslikleri, barajları, TOKİ konutlarını da mı görmedin? Denizli'nin nasıl değiştiğini, dönüştüğünü de mi görmedin? Çardak Havaalanı'ndan Denizli'ye girerken geçtiğin yolları da mı görmedin? 'Kaynak benim' diyor. 'Türkiye'nin en büyük bütçeli kurumunu yönettim' diyor. Türkiye'nin en büyük bütçeli kurumu CHP Genel Başkanı'nın döneminde hep zarar etmiştir. Bütçe müzakerelerinde rakamlarla verdim, bunlar resmi makamlar. 1 yıl önce kar eden SKK, onun döneminden itibaren sürekli zarar etmiştir. Ne oluyoruz, kâr, kâr, sen zarar ettin. Böyle mi yöneteceksin?

Zaten bu zihniyete bu ülkede dolu hazine verilmiştir, bunlar boşaltmıştır. Onun için de bunların döneminde dikili bir ağaç bulamazsınız. Biz onların bu kurumları nasıl yönettiğini çok iyi biliriz. Şu andaki CHP Genel Başkanı'nın SSK Genel Müdürü olduğu dönemde işte bu durum ortadaydı. En büyük zararı, bu beyefendinin genel müdürlüğü döneminde SSK yaşamıştır. Eşe, dosta dağıttığı ihalelerle, atamalarda, tayinlerde terör örgütü mensuplarını kayırmasıyla bu beyefendi tarihe geçmiştir." 

Bunları bütçe müzakerelerinde belgeleriyle ortaya koyduklarını söyleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun, ''SSK'ya imtihansız kimseyi almadım'' dediğini; ancak sınavsız eleman aldığının resmi belgelerinin gazetelerde yayımlandığını belirtti.

"KUYRUKLAR O ZAMAN BAŞLADI"

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:
 ''Şunu unutmayın değerli kardeşlerim. Bu ülkede CHP ne zaman iktidar ortağı olduysa, -zaten tek başına iktidar olamıyor, olamaz da, benim milletim bunlara iktidar vermez- bunların ne yaptıklarını gördük. Çünkü bunlar ne zaman iktidar olduysa kuyruklar o zaman başladı. Ne zaman iktidar olduysa margarin, akaryakıt, kıyma, gaz yağı hepsi kara borsaya düştü. CHP bu ülkede ne zaman iktidarın bir ucundan tuttuysa Türkiye'nin tüm ekonomik dengeleri alt üst oldu. Bu ülke bunların iktidarı döneminde 5 sente muhtaç hale geldi. CHP ne zaman iktidar ortağı olduysa istikrar, güven, huzur, çok ağır yaralar aldı."

Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler