YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye İngiliz tokadı
Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) AK Parti üyeliği ile ilgili tartışmalara yer veren İngiliz basını CHP’nin yürüttüğü “lobi” faaliyetinden söz etti.
CHP'ye İngiliz tokadı
28 Mart 2014 / 11:50 Güncelleme: 28 Mart 2014 / 16:00

Geçtiğimiz kasım ayında AK Parti, AP'de İngiltere Başbakanı David Cameron'ın Muhafazakar Partisi'nin belkemiğini oluşturduğu, ‘Avrupa Muhafazakarlar ve Reformcular İttifakı’ adlı merkez sağ oluşuma üye olarak kabul edilmişti.

Times, Cameron’'ın bu üyelikten ötürü eleştirildiğini yazarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın İngiliz Muhafazakarlara bu ittifakı yeniden değerlendirme çağrısı yaptığını belirtti.

Habere göre CHP’li Oran, üyeliğin iptali için Cameron’ı “göreve çağırdı.” 

İhraç etmeyeceğiz

Ancak Times, söz konusu İttifakın Genel Sekreteri İngiliz Muhafazakar Daniel Hannan'ın AK Parti’yi gruptan ihraç etmeyi düşünmediklerini söylediğini aktardı.

Hannan grubun Ankara'yla olumlu ilişkilere sahip olmaya değer verdiğini vurgularken şunları söyledi:

"Şu andaki gelişmeler AK Parti’nin on yıldır yaptığı reformlar ışığında görülmeli. Bu reformlara Kürtlere yönelik yayın kısıtlamalarının kaldırılması da dahil" dedi. 

chp kışkırtıcı
 // erdal emekci ankara
seçimlerden sonra chp yi halkı kışkırtmak ve türkiye cumhuriyetinin onur ve haysiyetini yok saymaya gayret sarf ettiği için anayasa mahkemesine bireysel başvuruda bulunmak boynumun borcu olsun. yeter artık. ne gerizekalı parti bu be... pislik...
28 Mart 2014 Cuma 16:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler