YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye ikinci Muharrem İnce geldi
CHP'ye ikinci Muharrem İnce geldi
16 Haziran 2014 12:58
Kocaeli'nin Başiskele İlçesi'nde yapılan CHP kongresinde başkanlığa Muharrem İnce seçildi. Partililer, "CHP'ye ikinci Muharrem İnce geldi" esprileri yaptı.

Kocaeli'nin yeni ilçelerinden Başiskele'de CHP ilçe teşkilatı 30 Mart yerel seçimlerinin ardından istifa etti.

Atanan kayyum heyeti kararıyla da yeniden olağanüstü kongreye  gidildi. Belediye Kültür Merkezi'nde dün yapılan ve oldukça hareketli geçen kongrede  istifa eden eski başkan Sezai Solak yeniden aday olurken, karşısına da CHP'nin ağır toplarından Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile adaş olan Muharrem İnce liste çıkardı. 

Kongreye CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP eski milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan da katıldı.

Yapılan konuşmalarda hükümet eleştirildi. Kongrede, il genelinde Büylükşehir ile birlikte 13 belediyenin de AK parti adayları tarafından kazanılması ve CHP'nin başarısız olması da tartışıldı. 71 delegeden 58'inin katılımıyla gerçekleşen kongrede 31 oy alan Muharrem İnce Başiskele İlçe Başkanı oldu.

Seçim sonunda partililer, "CHP'ye ikinci muharrem İnce geldi" diye espriler yaparken, CHP'nin yeni Başiskele İlçe Başkanı Muharrem İnce ise başarılı olmak için göreve talip olduğunu, adaşı olduğu Yalova Milletvekili Muharrem İnce'ye de büyük sevgi duyduğunu söyledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler