YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'ye içerden eleştiri
CHP'ye içerden eleştiri
03 Mayıs 2011 14:21
Görevden alınan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, ''Bizi görevden alarak iktidar olacağınıza inanıyorsanız yolunuz açık olsun'' dedi.

Kendisi gibi görevden alınan CHP Ümraniye İlçe Başkanı Alparslan Çabuk ile Sürmeli Otel'de basın açıklaması yapan Sarıoğlu, CHP'yi yönetenlerin 12 Haziran yerine, 13 Haziran hesabı yaptıklarını öne sürdü.

Seçime 40 gün kala görevden alındıklarını hatırlatan Sarıoğlu, ''Bugün örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısının İstanbul İl Başkanlığı döneminde seçimle iş başına gelmiş, yerel seçimlerde ilçe başkanlığı yaptığımız ilçelerde belediye kazanmak için uğraş vermiş ilçe başkanlarıyız. Bizi bugün görevden alanlar, seçim hazırlıklarında başarısız olduğumuzu iddia ediyorlar. Madem başarısızdık, Maltepe'de, Sarıyer'de 2009 yerel seçimlerinde nasıl görev yaptık '' dedi.

12 Haziran seçiminin, ülkenin kader seçimi olduğuna inandıklarını belirten Serdar Sarıoğlu, şunları kaydetti:

''Bizi görevden alarak iktidar olacağınıza inanıyorsanız yolunuz açık olsun. Biz bu yolda partimizin sade bir üyesi olarak size destek vermeye hazırız ve seçimlerde partimizin başarılı olması için dün olduğu gibi bugün de görevden alınmamıza rağmen gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız.''  (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler