YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'CHP'ye hakaret ettirmeyeceğiz'
'CHP'ye hakaret ettirmeyeceğiz'
01 Şubat 2013 18:21
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Gazeteciler CHP'yi niye yazdılar diye rahatsız değiliz. CHP yazılabilir, eleştirilebilir ama asla ve asla CHP'ye hakaret ettirmeyeceğiz. Bunu herkes böyle bilsin'' dedi.

 

Tekin, bir internet sitesinin 3. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen ''Siyasette ve Yerel Yönetimlerde İletişim ve Başarı'' panelinde yaptığı konuşmada, ocak ayında Türkiye'de çeşitli nedenlerle meydana gelen ölümlere değinerek, bunların kamuoyuna iletilmesi konusunda basında ve iletişimde ciddi sorunların olduğunu savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Konya'daki Mevlana'yı anma etkinliklerine gittiklerini hatırlatan Tekin, ''Sayın Başbakan, Dışişleri Bakanı, bir yabancı ülkenin Cumhurbaşkanı ve çok sayıda protokol yetkilileriyle Genel Başkanımız ve bizler, 25 dakika aynı odada sohbet ettik. Sohbetten sonra törene geçtik. Akşam bir televizyon kanalında bir kadın, 'Kılıçdaroğlu nezaketsizlik yaptı. Başbakana merhaba demedi' dedi. Nezaket, Sayın Kılıçdaroğlu'nun en son eleştirileceği konudur'' diye konuştu.

Tekin, Türkiye'de önemli bir süreçten geçildiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Önümüzdeki süreçte CHP'lilerin birliğe, bütünlüğe, dayanışmaya ihtiyacı var. Niçin  Türkiye'nin geleceği için. Sayın Genel Başkanımızın kardeşi bir inşaat şirketinde çalıştığı için ona tahammül edemediler. İnşaat şirketinin defterlerini istediler. Bu ülkede, namusu, haysiyeti, şerefi, vicdanı olan gazetecilerin kıyameti koparması lazım. O şirket Ana muhalefet liderinin kardeşini işten çıkarmak zorunda kaldı. CHP'den korkuyorlar. Nasıl itibarsızlaştırabiliriz, nasıl belediyeleri basabiliriz... Nereyi basarsanız basın bu konuda yapamayacağınız bir tek şey var, CHP'yi itibarsızlaştıramayacaksınız. Gazeteciler CHP'yi niye yazdılar diye rahatsız değiliz. CHP yazılabilir, eleştirilebilir ama asla ve asla CHP'ye hakaret ettirmeyeceğiz. Bunu herkes böyle bilsin.''

AA

20:47
 // Kenan Akkuş
Marifet, iltifata.. yüzsüzlük ise hakarete tabidir. Siz önce 'cahildir' dediğiniz halk'a hakaretten vaz geçin!...
01 Şubat 2013 20:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler