YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP'ye çatarak siyaset yapma dönemi geçmiştir"
"CHP'ye çatarak siyaset yapma dönemi geçmiştir"
08 Temmuz 2013 15:41
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, "Ben buradan Bekir Bozdağ'a sesleniyorum. Ankara'da ve Yozgat'ta CHP'ye çatarak siyaset yapma dönemi geçmiştir" dedi.

Günaydın, partisinin Yozgat İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Ramazan ayının tüm Türk milletine ve İslam alemine hayırlar getirmesini ve ülkeye, refah, barış ve huzura katkı sağlamasını diledi.

Yozgat'ın köklü bir kültürel birikime sahip olduğunu ifade eden Günaydın, Yozgat'ın tarihi boyunca siyaset sahnesinde önemli rol almış ve aynı zamanda önemli siyasetçiler yetiştirmiş bir il olduğuna dikkat çekti.

2011 Haziran seçimlerinde Yozgat'ta iktidar partisinin yüzde 68 oranında oy aldığını anımsatan Günaydın "Bu tabloya baktığımızda demek ki Yozgatlı iktidar partisinin bu kente yaptığı yatırımlardan memnun. Yozgat iktidar partisine her üç kişiden 2'sinin oy vereceği ölçüde destek veriyor. Peki gerçek böyle mi Ben Yozgatlı hemşerilerimizle bu konuda görüş alışverişi yapmak isterim. Eğer Yozgat'ta her şey yolunda gidiyorsa ekonomi, tarım ve sanayi iyiyse son 10yılda Yozgat'ın nüfusu nasıl oldu da 230 bin azaldı. Yozgatlı halinden geçiminden memnun olsa herhalde memleketini terk edip böylesine büyük bir göçü vermezdi" şeklinde konuştu.

Günaydın, Türkiye ve Yozgat'ta işsizliğin her geçen gün arttığını savunarak, şunları söyledi:

"Bu soruyu Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ beye yöneltelim. Yozgat'ta yıllarca siyaset yapmış bugün Ankara milletvekili ve TBMM Başkanlığına yeniden seçilen Sayın Cemil Çiçek'e yöneltelim. Siz Yozgat'tan bu kadar ağırlıklı oy almanıza rağmen Yozgat'ta niye işsizlik artıyor. Yozgat niye yatırım çekemiyor. Yozgat'ın niye hala bir havaalanı yok ve Yozgatlı maalesef iktisadi alanda neden geriliyor. Bekir Bozdağ'ın buraya park açılışına, market açılışına gelip gitmesinin hiçbir önemi yoktur. Gelecek, gidecek ama burada yeni ve anlamlı yatırımlara aracı olabiliyorsa o zaman Yozgatlı kendisine verdiği oyun karşılığını hissedecek. Ben buradan Bekir Bozdağ'a sesleniyorum. Ankara'da ve Yozgat'ta CHP'ye çatarak siyaset yapma dönemi geçmiştir. CHP halkın sorunları ile ilgileniyor. Bunları deşifre ediyor. Çiftçi diyor, köylü diyor, işçi diyor, emekli diyor, öğrenci diyor, işsiz diyor. Sen CHP'ye çatıyorsun. Niye Çünkü başka sözünyok. Hangi fabrikayı açtığından söz edebilirsin, hangi yatırımı yaptığından söz edebilirsin, hangi işsizlliği gerilettiğinden söz edebilirsin."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler