YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin ulusalcılarından Ergenekon bildirisi: 'Tanımıyoruz!'
CHP'nin ulusalcı kanadı 'Uyanışa Çağrı' başlığıyla yayınladıkları bildiride Ergenekon kararlarını tanımadıklarını açıkladı..
CHP'nin ulusalcılarından Ergenekon bildirisi: 'Tanımıyoruz!'
13 Ağustos 2013 / 00:11 Güncelleme: 13 Ağustos 2013 / 13:41

CHP'nin ulusalcı kanadı "Uyanışa Çağrı" başlığıyla bildiri yayımladı. Bildiride, Ergenekon davası kapsamında verilen kararları tanımadıklarını belirten CHP'li vekiller, AKP’nin 'Demokratik Anayasa' yapmak gibi bir niyeti olmadığını bunun için açık ve demokratik bir toplumsal uzlaşma sağlama şansının da olmadığını savundular.

CHP'nin ulusalcı kanadının 6 ismi; Süheyl Batum, Dilek Akagün Yılmaz, Birgül Ayman Güler, Şevki Kulkuloğlu, Gürkut Acar ve Nur Serter, "Uyanışa Çağrı" başlığıyla ortak bir bildiri kaleme aldı. Ergenekon davasının 5 Ağustos günü sona erdiği belirtilerek, "Hukukun tüm ilkeleri çiğnenmiş, sahte dijital deliller davanın esası olmuş, savunma hakkı yok edilmiş, Danıştay cinayeti sanıkları aklanırken elinde kaleminden başka bir şeyi olmayan aydınlar ‘cebir ve şiddetle hükümeti yıkmak’ mahkum edilmişlerdir" görüşleri savunuldu.

Star

Etiketler: , ,
BİZ DE SİZİ TANIMIYORUZ!
 // MK NİN ÇAYCISI
Neyin ulusu, kimin ulususunuz bilmem ama, ben de sizi tanımıyorum. Ey ayyaşlar ulusu!!!...
13 Ağustos 2013 Salı 22:20
07:47
 // Halktan
Meclis acilen darbe yapmak, darbeye teşebbüs ,darbeyi teşvik etmek gibi suçları suç olmaktan çıkartmalı .dava bitti kararı tanımama mahkeme heyetine hakaretler yeter artık halk herşeyin farkında kimse kimseyi kandırmasın. Sanki vatandaşın hiç sorunu derdi yokmuş gibi siyasilerin işleri güçleri ergenekon ergenekon....
13 Ağustos 2013 07:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler