YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin söyleyemediğini Baykal söyledi
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Şu anda Doğu'da halk artık isyan ediyor. PKK'nın ve terör yandaşlarının faydası olmadığını anladı" dedi.
CHP'nin söyleyemediğini Baykal söyledi
26 Mart 2016 / 15:26 Güncelleme: 26 Mart 2016 / 15:34

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Burdur'un Bucak İlçesi'nde partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti.

İl Başkanı Barış Ayten, İlçe Başkanı Aziz Yıldız ve yönetim kurulu üyeleriyle vatandaşların yer aldığı ziyarette konuşan Deniz Baykal, Türkiye'nin çok acı günlerden geçtiğini söyledi.

"DOĞU HALKI BUNU GÖRDÜ"

Terör olaylarına da değinen Deniz Baykal, Doğu'daki vatandaşlarımızın hepsi de kendi vatanlarından göç etmek zorunda kaldığını kaydederek şöyle dedi:

"Ama sevindiğim bir nokta var; Doğu'daki halk anladı ki "Terörün bana faydası yok, artık terör bana da silah doğrulttu. Bana, beni koruyacak devlete ihtiyacım var." İşte kardeşlerim, Doğu halkı bunu gördü. 'Terör yandaşlığı yapan partilerden de bana fayda yok' dedi. 'Beni koruyacak bir devlete ihtiyacım var' dedi.

Şu anda Doğu'da halk artık isyan ediyor. Daha önce kendilerini koruduklarını zanneden terör örgütünü şimdi yavaş yavaş dışladılar. Onlara lanet etmeye başladılar. Doğu'dan kaçan halk nereye gitti? Kandil'e mi, Kobani'ye mi, Süleymaniye'ye mi, Erbil'e mi, Kuzey Irak'a mı gitti? Hayır. Türkiye'ye gittiler. Daha güvenlikli Türkiye'yi tercih ettiler. Yani bizleri tercih ettiler. İşte bu çok önemli bir olaydır. Bizim daha güçlü olmamız lazım."

 // erdem
Umarım ilerleyen yıllarda yerli ve milli duruşu olan solcuların sayısı artar yada ses çıkarabilenleri artar...
27 Mart 2016 01:52
 // tmrcn
bir nusubetten bin hayir cikar.demokraside elbette dogrulari soyleyen itirazini yapan fikrinj beyan eden ve ulusal guvenlik arz eden durumda elini tasin altina koyan muhalefte ihtiyac vardir.boyle olmasa da en azindan hayinlerle olmasin.baykalin yada gercek chp lilerin duruma el koymasi lazim...
26 Mart 2016 22:36
 // Ahmet
Kurban olduğum Allah (cc) Gerçektende kaderlerin üstünde bir kader varmış. Göklerden gelen bir karar varmış. Deniz baykala partiyi teröristlere kaptırıp doğruları söyletecekmiş. Kürtler yol ,su,elektrik siz ve bol işkenceli günleri geride bıraktı 1.sınıf vatandaş oldu ,havaalanı ile üniversiteleri ile ,avm leri ile uydu kentleri ile. Pkk ya ihtiyaçları yok artık bilakis acilen dışlıyorlar ....
26 Mart 2016 19:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler