YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin son umudu Mesut Yılmaz'ın oğlu
CHP'nin son umudu Mesut Yılmaz'ın oğlu
11 Şubat 2015 15:36
Kemal Kılıçdaroğlu, sırasıyla Murat Karayalçın, Mehmet Haberal ve Mehmet Bekaroğlu'na "Rize'den aday ol" teklifi götürdü. Fakat üç isim de bunu reddedince CHP, Mesut Yılmaz'ın oğluyla görüşmelere başladı.

Türkiye’de 7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimleri öncesinde adaylık kulisleri de hızlandı. Son kulislere göre CHP, Rize'den aday göstermek istediği üç önemli isimden ret cevabı alınca Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın kapısını çaldı.

İlk teklif Karayalçın'a gitti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Murat Karayalçın'a Rize'den adaylık teklifi götürdüğü fakat Karayalçın'ın "Hayır" dediği ortaya çıktı.

Karayalçın'ın vekillik teklifini reddetmesi üzerine İstanbul İl Başkanlığına atandığı ifade ediliyor.

Haberal ve Bekaroğlu reddetti

Kulislerde, Rize'den adaylık teklifi götürülen diğer isimlerin Mehmet Haberal ve Mehmet Bekaroğlu olduğu belirtiliyor. Fakat Haberal ve Bekaroğlu'nun da Karayalçın gibi Rize teklifini reddettiği kaydedildi.

Son durak Mesut Yılmaz'ın oğlu oldu!

CHP yönetimi, Karayalçın, Haberal ve Bekaroğlu'nun Rize teklifini reddetmesi üzerine ilginç bir isimle görüşüyor. Kulislerde konuşulanlara göre bu isim Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz..

Yavuz Yılmaz'ın vekillik teklifine olumlu baktığı, babası Mesut Yılmaz'la istişarelerini tamamladıktan sonra CHP yönetimine kararını bildireceği ifade ediliyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler