YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin seçim sloganı belli oldu
CHP'nin seçim sloganı belli oldu
24 Şubat 2011 09:53
Seçimler yaklaşırken, partilerde seçim hazırlıklarına başladı. CHP önce şarkısını buldu şimdiyse seçim sloganını...

CHP’nin seçimlerde kullanacağı “ana sloganı” belli oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Haziran seçimlerinde “Herkes için CHP” sloganıyla meydanlara inecek ve “CHP varsa, herkes için var” diyerek toplumun tüm kesimlerinden oy isteyecek.

CHP, seçim kampanyasında çalışmak üzere Grey İstanbul ve Relax firmalarıyla el sıkıştı. CHP, “herkes için CHP” sloganı ve logosuyla meydanlara inecek; Onur Akın’ın seslendirdiği “Bir ıslık da sen çal” parçasıyla meydanlarda oy isteyecek.

‘AYRIM YAPMAM’

“Neden herkes için CHP?” sorusunun yanıtını Kılıçdaroğlu, “aile sigortası” broşüründe verdi. Kasketiyle Bülent Ecevit’i anımsatan CHP lideri, boğazlı kazaklı fotoğrafıyla “seçim manifestosunu” açıkladı ve vatandaşları CHP çatısı altına şu sözlerle davet etti:

“Ben sağcı solcu diye ayırmam. Ben doğulu, batılı, kuzeyli, güneyli ayırmam. Ben zengin fakir, kadın erkek, işçi patron, çiftçi memur ayırmam. Kökenine bakmam, inancına karışmam. Tercihine aldırmam. Ben insanları CHP’li, AKP’li diye de ayırmam. Benim için yandaş yok, sadece ve sadece vatandaş var. Ve istisnasız her vatandaş bu ülkenin zenginliğinden hak ettiği payı almalı. Her vatandaş rahat bir nefes almalı. İşte ben buna inanırım. CHP varsa, herkes için var.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AK Parti’nin kutuplaştıran ve ayrıştıran politikasına karşı, dil, din, inanç ayırımı yapmadan, toplumun tüm kesimlerini kucaklamak amacıyla “herkes için CHP” sloganını tercih ettiklerini söyledi.

CHP’NİN DÖRT SİLAHI
Toprak, seçimlerde en büyük silahlarının “aile sigortası” olacağını vurgulayarak, “Bunun dışında AK Parti’ye sürprizlerimiz olacak. AK Parti’yi gençlerle, işsizlerle, kadınlarla ve emeklilerle vuracağız. Toplumun bu kesimlerine yönelik mesajlara öncelik vereceğiz. Çünkü biz AK Parti iktidarından en fazla bu kesimlerin etkilendiğini ve mağdur olduğunu düşünüyoruz” dedi. Toprak, ana slogan dışında, seçimlerde ses getirecek başka sloganlar da hazırladıklarını ve onları da zamanı gelince kamuoyuna açıklayacaklarını duyurdu.

kemo
 // mahatma gandi
aslında en iyi yalan söylyenler chp de özellikle ben hırsız kemal diye bir slogan daha çok yakışır............
24 Şubat 2011 23:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler