YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin oy oranını açıkladı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin son oy oranını ve gündeme dair soruları cevaplandırdı...
CHP'nin oy oranını açıkladı
28 Mayıs 2011 / 13:24 Güncelleme: 28 Mayıs 2011 / 13:24

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk'te yayımlanan ''Türkiye'nin Nabzı'' adlı programda Didem Yılmaz'ın ve izleyicilerin sorularını yanıtladı.

SEÇİM SONUCU NE OLACAK?

Kılıçdaroğlu, ''CHP'nin oy oranında düşüş olursa, CHP genel başkanlığını da bırakacağım, siyaseti de bırakacağım. Aynı şeyi sayın Erdoğan'dan bekliyorum. AKP'nin oylarında düşüş olursa o da genel başkanlığı ve siyaseti bıraksın, ama o bıraksa da bırakmasa da CHP'nin oylarında bir düşüş olursa ben genel başkanlığı ve siyaseti de bırakacağım'' dedi.

CHP'nin oylarının artacağından yüzde 100 emin olduğunu, onun için bu kadar kararlı konuştuğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, ''Ama Erdoğan o kadar emin değil. Emin olmadığı için benim bu teklifimi kabul etmiyor. Korkuyor. Korkunun ecele faydası yok, nasıl olsa gidecek'' şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'de demokrasi ve özgürlüğün önünde ciddi engeller bulunduğunu, bu engelleri kaldıracaklarını belirterek, ''AKP yapamaz bunu çünkü AKP baskıcı zihniyetten geliyor. Özgürlükten yana olan bir iktidar telefon dinler mi, demokrasiden yana olan iktidar yargıyı siyasallaştırır mı?'' dedi.

Türkiye'de 60'a yakın gazetecinin hapiste olduğunu, bunun ülkede sorun anlamına geldiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, bunu AB'nin de ABD'nin de dile getirdiğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarına ilişkin de oylarının bundan 2 ay önce yüzde 29,5 civarında görüldüğünü, ikinci kamuoyu yoklamasında ise yüzde 30 barajını aşmış göründüklerini aktardı. (AA)

yuh beeee...
 // metin özcan.
yuh bee. bu kadar hayalperestliğe de ohaaaa.chp kiiiimmm,%30 oy kim.uyanın artık uyanın.başbakanın dediği gibi:kayıdını yaptırabildiysen vede oy atacağın sandığı bulabilirsen chp nin oyu 1 adet artacak......
30 Mayıs 2011 12:38
CHP OY PATLAMASI
 // MUSTAFA SARI
MHP DE OY PATLAMASI OLUR AMA CHP DE OLMAZ YA PRATIKTE CHP ILE MHP AYNI PARTI DIR BIRI TÜRK MILLIYETCISI ÖTEKISI DE CUMHURIYET MILLIYETCISI NEDEN CHP ILE MHP BIRLESIK OY PUSULASI ILE SANDIGA GIMIYORLARSAYIN DEVLET KILICDAROGLU ILE DEVLET BAHCELI IKIZ OLDUKLARINI TÜRK HALKINA SÖYLEMIYORLAR...
29 Mayıs 2011 13:48
temiz bir siyaset istiyorüz
 // mevlüt aydemir
partılar arası polıtıka uslubunuz hıç bir seçmen tarafından kabül göremeyecek kadar yakışıksıs ben şahzen mıtınk konüşmalarınızı evımde izlemıyorum...
28 Mayıs 2011 15:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler