YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin megakent projesinde gözden kaçan ayrıntı!
Sosyal Medya Derneği Başkanı Abdullah Çiftçi, CHP'nin Megakent projesi ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Çiftçi Kılıçdaroğlu'nun sunduğu projenin aslında eyalet sistemini vurguladığını ve aynı projenin Suudi Arabistan'da da uygulandığını söyledi.
CHP'nin megakent projesinde gözden kaçan ayrıntı!
10 Haziran 2015 / 01:10 Güncelleme: 10 Haziran 2015 / 09:09

Kanal A ekranlarında Türkiye'nin Seçimi'ne konuk olan Sosyal Medya Derneği Başkanı Abdullah Çiftçi, CHP'nin Megakent projesinin daha önce Suudi Arabistan'da uygulandığını, ekonomik bir proje gibi sunulan projenin aslında siyasi olduğunu söyledi. Çiftçi, CHP'nin neyi sunduğunun farkında olmadığını belirterek, bu projenin küreselcilerin projesi olduğunu ve bu durumun Türkiye'de tartışmaya açılmadığını söyledi.

"CHP neyi sunduğunun farkında değil"

"CHP'nin Megakent projesi Suudi Arabistan'da ilk 2006'da uygulandı. Projenin adı Kral Abdullah ekonomik şehri idi. Projenin sunumu 7 dakikadır. CHP'nin sunumu da 7 dakikadır. Orada da merkez Suudi Arabistan, orada da aynı oklar çıkıyor. Hatta neredeyse aynı TIR resmi var. Şimdi o projeyi alıp buraya geliyor. Peki CHP oradan mı çaldı bunu hayır. Şimdi bu ekonomik görünen siyasal bir proje. Şimdi bunu neden söyledim. Yönetim şekli değişecek dedim. İnternet ve sosyal medyada birey bir değişime uğruyor. Bu da küresel yönde bir değişim. Birey yükseliyor aynı zamanda... "

"CHP bu proje 2035 yılında bitecek dedi. Suudi Arabistan'ın ki de 2035 yılında bitecek. Kılıçdaroğlu ne dedi bu şehri STK'lar yönetecek dedi. Bir nevi ticari serbest bölge şehri olarak lanse edildi. Ama orada bu şehrin yönetimi STK'lar tarafından yapılacak demesi, Türkiye'de tartışmaya açılmadı. Bu eyalet sistemidir. Küresel bir projedir. 2035'e gelindiğinde artık ulus devletlerin ve sınırların anlamsızlaşacağı, herkesin kendi şehrine sahip çıkacağı bir proje. Bu dünyada konuşuluyor. Yani dünyanın yönetim şekli değişecek. CHP neyi sunduğunun farkında değil. AK Parti'nin danışmanları bunu kaçırdı."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler