YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin Köşk adayı kim olacak?
Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken kulislerde konuşulan isimler de belli olmaya başladı.
CHP'nin Köşk adayı kim olacak?
11 Nisan 2014 / 23:14 Güncelleme: 12 Nisan 2014 / 09:05

Cumhuriyet Yazarı Utku Çakırözer, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kulislerde adı geçen isimleri bugünkü köşesine taşıdı.

Çakırözer'e göre MHP mutlaka kendi adayını gösterecek. CHP ile görüşerek ortak bir aday çıkarma niyetleri yok.

Çakırözer, "Zaten ‘işbirliği’ görüntüsü de her iki partinin tabanında belli oranda tepki de alıyor. Bahçeli geçmişte parti içinden Sabahattin Çakmakoğlu, parti dışından ise Prof. Kamil Turan’ı cumhurbaşkanı adayı göstermişti.

Bu kez toplumun diğer kesimlerine de sıcak gelebilecek yüksek profilde bir aday arayışı içine girebilirler. Kulislere erken yayılan “MHP’nin adayı Meral Akşener” söylemi MHP genel merkezinde ciddi biçimde ele alınmış değil" diye yazdı.

CHP'nin adayı kim olacak

Cumhuriyet yazarı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine değinerek CHP'nin aday tercihi için şunları yazdı:

"Emekli Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ‘sivil’ olmadığı için CHP liderinin çizdiği tanımın içine girmiyor. Benzer biçimde, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, TBMM Grup Başkanvekili Güldal Mumcu, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan gibi CHP tabanına sıcak gelebilecek isimler de ‘siyasi kimlikleri olduğu için’ o tanımının dışında kalıyor"

BDP ile temas istedi

CHP liderinin önce Ak Parti adayını beklediğini kaydeden Çakırözer, "Kafasında BDP tabanının da sıcak bakacağı bir ismi aday gösterme fikri yatıyor. Ancak bazı kurmaylarının bu stratejiye çok ciddi itirazları var" ifadelerini kullandı.

İşte adı geçen 3 isim

Çakırözer, kulislerde adı geçen 3 ismi ise şöyle yazdı:

CHP liderine birkaç kanaldan TÜSİAD Eski Başkanı Ümit Boyner’in ismi gitmiş durumda. Kılıçdaroğlu’nun kafasında çizdiği profile, bugüne kadar sıraladığı kriterlere uygun bir isim. CHP, hem milletvekilliği hem de belediye başkanlığı için Boyner’e öneri götürmüş ancak olumlu yanıt alamamıştı. Konu Çankaya adaylığı olduğunda tutumu değişir mi bilinmiyor.

TBMM Eski Başkanı Hikmet Çetin ve Prof. Mehmet Haberal’ın isimleri de CHP kulislerinde sıkça dillendiriliyor. CHP kimliklerine karşın toplumun diğer kesimlerinden oy alma potansiyellerine dikkat çekiliyor. Kılıçdaroğlu ise şimdilik sadece önerileri dinlemekle yetiniyor. Karar için biraz daha bekleyecek.

 

HEPSİ MASAL..
 // yokki...
BU İSİMLERİN HEPSİ ASPARAGAS İSİMLER,,,CHP NİN ADAYINI KESİNLİKLE FETTULLAH BELİRLEYECEK,,ÇOKTANNN O İSME VE ONA PAYANDALIK YAPACAKLARIN KULAĞINA FISILDANDI VE BU İŞİN MEYVELERİDE KENDİLERİNCE ALINMAYA BAŞLANDI,,SON AYM-KARARLARINA BAKIN,,,C.BAŞKANININ SON SÖZLERİNE BAKIN ANLARSINIZ NE DEMEK İSTEDİĞİMİ,,,,A.GÜL TEKRAR ADAY GÖSTERİLMEZSE KESİNLİKLE CHP NİN ADAYI OLARAK LANSE EDİLECEK OLAN H.KILIÇA DESTEK VERECEK,,,BEKLEYİN GÖRÜN,,KILIÇDAROĞLU O KUCAKTAN ANCAK KOLTUKTAN KALKINCA KURTULUR.....
12 Nisan 2014 Cumartesi 09:46
07:18
 // erdal san
kk abe senin kamer genc ne güne duruyo....
12 Nisan 2014 07:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler