YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin itirazı AK Parti'ye yaradı
Artvin'de CHP'nin itirazı üzerine oylar yeniden sayılırken AK Parti'nin oyu 9 artarken CHP'nin oyu 1 arttı ve AK Parti'nin zaferi kesinleşti.
CHP'nin itirazı AK Parti'ye yaradı
02 Nisan 2014 / 11:30 Güncelleme: 02 Nisan 2014 / 15:56

Artvin'in Hopa ilçesinde CHP'nin itirazı üzerine oylar yeniden sayıldı. Ak Parti oyları 9 oy artarken, CHP'nin oyu ise bir oy arttı.

Oylar yeniden sayıldı

Hopa'da Ak Parti'nin oy çoğunluğuyla Hopa Belediyesi'ni kazanması üzerine 15 oy farkla Ak Parti'nin en yakın takipçisi CHP seçim sonuçlarına itiraz etmişti. CHP'nin itirazı üzerine geçtiğimiz gün oyların yeniden sayımına başlanıldı. 48 sandığın sayımı bugün saat 23.20 sıralarında tamamlandı.

AK Parti'nin oyu yükseldi 

Yeniden yapılan sayıma göre Ak Parti'nin 4 bin 536 olan oyu 4 bin 545'e yükseldi. CHP'nin oyu ise 1 oy artarak 4 bin 521'e yükseldi. İki parti arasındaki 15 olan oy farkı yeniden yapılan sayımdan sonra 24'e yükseldi.

Seçim sonucu kesinleşti

Hopa'da seçim sonuçları kesinleşirken Hopa Belediyesi ilk kez sol partilerin dışında bir parti tarafından kazanılmış oldu. Geçtiğimiz dönem CHP'de olan Hopa Belediyesi'nin yönetimi bir önceki dönemde ÖDP'deydi. 30 Mart seçimlerinde Ak Parti'nin rakipleri ise CHP, ÖDP ve HDP oldu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler