YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin 'istifa hareketi'ne AK Parti'den ilk tepki!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, "Bu millet CHP'ye mecliste muhalefet etsin diye oy vermiştir. CHP'nin toplu istifa etmeyi düşünmesi milletin verdiği görevi yerine getirmekten aciz olduğunun göstergesidir" değerlendirmesinde bulundu.
CHP'nin 'istifa hareketi'ne AK Parti'den ilk tepki!
19 Mayıs 2014 / 15:55 Güncelleme: 19 Mayıs 2014 / 16:00

Kapusuz, Twitter hesabı üzerinde yaptığı değerlendirmede, CHP'li bir milletvekilinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "milletvekilliğinden toplu istifa edelim" teklifinden bulunduğu, Kılıçdaroğlu'nun da bunun bir seçenek olduğunu ifade ettiği yönündeki haberleri anımsattı. 

Kapusuz, CHP'nin maskesinin düştüğünü, yaşanan büyük acı üzerinden CHP'nin nasıl bir siyasi fırsatçılık peşinde koştuğunun ayan beyan ortaya çıktığını ifade etti. Kapusuz, kendilerinin Soma'daki yaraları sarmak için çabalarken CHP'nin bu acılardan siyasi rant devşirme peşine düştüğü iddiasında bulundu. 

Acının siyasetini yapmanın ve buradan iktidar çıkarmaya çalışmanın CHP'ye yakıştığını vurgulayan Kapusuz, değerlendirmesine şöyle devam etti: 

"Zira son 60 yıla baktığınızda CHP'nin geleneğinde hep bu vardır. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Daha yeni bir seçim yaptık ve millet CHP'ye gereken dersi verdi. Buna rağmen CHP sokak olaylarını tetiklemek ve sistemi tıkamaya yönelik arayışlara girmek gibi yollara tevessül etmektedir. Kaldı ki bu millet CHP'ye mecliste muhalefet etsin diye oy vermiştir. CHP'nin toplu istifa etmeyi düşünmesi milletin verdiği görevi yerine getirmekten aciz olduğunun göstergesidir. Yani siyasi beceriksizliğinin kabulüdür." 

Milletin verdiği muhalefet görevini yapmaktan kaçan ve havlu attığını beyan eden CHP'ye milletin sandıkta yine cezayı keseceğini belirten Kapusuz, "Yani siyasi fırsatçılık peşinde koşan CHP'nin Sine-i Millet'e gitmesinin karşılığı Sille-i Millet olacaktır" ifadelerini kullandı.

21:13
 // mehmet cakiroglu
Neymis Chp secmenleri chp li millet vet vekillerini muhalefet etsin diye gonderiyormus ayni hikaye.vallahi de billahide turkiye yi karistirsin tc nin yararina olan kanunlari vego etsin sokaklaari karistirsin diye gonderiyor meclise.ben bu chp ye oy verenlerin ulkeyle milletle ekonomiyle hicbir sekilde alakasi olmayan kisiler olarak goruyorum...
19 Mayıs 2014 21:13
Pardon, siz Mecliste varmıydınız gerçekten ?
 // Mühr-ü Süleyman
Hiç haberi olmadı Milletin, ha varsınız, ha yoksunuz. Aslında varsanız bile YOK HÜKMÜNDESİNİZ!
Aşkolsun bir gün chp'yi takdir edebileceğim aklımın ucundan geçmezdi boşuna dememişler "büyük lokma ye büyük laf etme" diye
Ama tarih boyunca ilk defa böylesine hayranlık duyacağım bir öneri sizlerden beklemiyorduk gerçekten
Ama lafta kalmasın önce sevindirip, sonra vazgeçerek sevincimizi yarım bırakmayın
Rahat olun sorun yok gittiğinizi bir kişi bile farketmeyecek çünkü zaten yok hükmündeydiniz...
19 Mayıs 2014 Pazartesi 19:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler