YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin İstanbul mitingleri devam edecek
CHP'nin İstanbul mitingleri devam edecek
13 Mayıs 2015 14:37
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, 24 Mayıs'ta İstanbul 3. bölgede, 4 Haziran'da 1. bölgede halkla buluşacak, Büyük İstanbul Mitingi de bu ay içinde yapılacak.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 24 Mayıs'ta İstanbul 3. bölgede, 4 Haziran'da 1. bölgede halkla buluşacak, Büyük İstanbul Miting de bu ay içinde gerçekleştirilecek.

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Elif Uluğ, il başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, partisinin 7 Haziran'a kadar İstanbul'da gerçekleştireceği etkinliklerin takvimini açıkladı.

Partinin seçime yoğun çalışma programıyla devam ettiğini anlatan Uluğ, programların ilçe başkanlıkları, il ve ilçe kadın kolları, milletvekili adayları ve seçim koordinasyon merkezlerinin ortak akıllarıyla hazırlandığını belirtti.

Uluğ, bu seçimde CHP'nin "ulaşamadığı ev", "sıkamadığı el", "dokunamadığı vatandaş" bırakmamaya kararlı olduğunu vurgulayarak, "Seçim ve kent meydanlarında, kahvehanelerde, hemşehri derneklerindeyiz. Bizi görmek istediğiniz her yerdeyiz" dedi.

İl Başkanı Murat Karayalçın'ın CHP'nin iktisadi vaatlerinin İstanbul bütçesini açıkladığına değinen Uluğ, emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesinin İstanbul'da 1 milyon 400 emekliye toplam 3,3 milyar lira aktarılacağı anlamına geldiğini, alt gelir gruplarına sağlanacak katkının 9 milyar lirayı bulacağını kaydetti.

Elif Uluğ, geçen hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla İstanbul 2. bölgenin önemli noktalarında mitingler düzenlendiğini hatırlatarak, "Bu mitinglere hız kesmeden devam edeceğiz. 24 Mayıs'ta 3. bölgede, 4 Haziran'da 1. bölgede Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla mitingler düzenlenecek. CHP'nin Büyük İstanbul Miting'ni bu ay içinde yapacağız" diye konuştu.

İstanbul'da 936 mahalle bulunduğunu belirten Uluğ, CHP'nin mahallelerin çoğunluğunda, meydanlarda büyük stantlar açtığını söyledi.

Milletvekili adaylarıyla canlı bağlantı

Basın toplantısında, sahada çalışmalarını sürdüren 9 milletvekili adayıyla sosyal medya uygulaması Periscope üzerinden canlı bağlantılar yapıldı.

Üsküdar'da bir kahvehaneden toplantıya bağlanan Oğuz Kaan Salıcı, Çengelköy esnafı ile buluştuklarını, her esnafa birkaç kez ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

İstiklal Caddesi'nden bağlanan Aykut Erdoğdu da seçim stantlarına yoğun ilgi olduğunu belirterek, "Daha önceki seçimlerde AKP'ye oy veren kırgın olan insanlar partimize ilgi gösteriyor" dedi.

Efkan Bolaç ile Ali Şeker, Büyükçekmece'deki Soma faciası anmasından, Gamze Akkuş İlgezdi Kadıköy İskelesi'nden, İlhan Cihaner Bakırköy Meydanı'ndan, Gülay Yedekçi Zeytinburnu'ndan, Bihlun Tamaylıgil Avcılar'da halk pazarından, Ali Özcan da Tuzla'da otobüs durağından toplantıya bağlandı.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler