YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’nin ihraç oyunu ortaya çıktı
CHP’nin ihraç oyunu ortaya çıktı
04 Nisan 2016 11:32
Düzce İl Başkanı’na saldırıda AK Parti’yi suçlayan CHP’nin, saldırıyı gerçekleştiren CHP’liyi, saldırıdan 5 gün sonra apar topar “ihraç” ettiği ortaya çıktı.

Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, 26 Mart’ta saldırıya uğramış ve CHP’liler, saldırıyı AK Parti’li birisinin gerçekleştirdiği iddiasında bulunmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da saldırıdan sonra Düzce’ye giderek il başkanına sahip çıkmış ve saldırının “demokrasiye indirilmiş bir darbe” olduğunu söyleyerek AK Parti’yi suçlamıştı.

Konunun CHP tarafından Meclis gündemine taşınması üzerine AK Parti Düzce Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Faruk Özlü, saldırıyı yapanlardan birinin CHP, diğerinin DSP üyesi olduklarını söylemişti.

İHRAÇ YALANI

Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Bolu Milletvekili Tanju Özcan, söz konusu kişinin iki yıl önce CHP’den ihraç edildiğini iddia ettiler. Ancak Yargıtay’daki kayıtlar, saldırıyı yapan Cihan Cengiz’in 31 Mart’a kadar Yargıtay’da “aktif” CHP üyesi olduğunu ortaya koydu. Cihan Cengiz, 2015 genel seçimlerinde ön yoklama ile aday tespiti yapan CHP delege listesinde de “344 no’lu delege” olarak görünüyor. 

1-20160404113708.jpg

Saldırının yapıldığı 26 Mart’ta CHP üyeliği süren Cengiz’in CHP üyeliğinin 31 Mart’ta sona erdirildiği Yargıtay kayıtlarında yer alıyor. Özlü, “Bizim uyarımız üzerine söz konusu kişiyi CHP üyelikten çıkardı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı siyasi partiler üyelik kayıtlarında 2009 yılından beri “Aktif” CHP üyesi olarak görülen kişi 31 Mart itibarı ile “Pasif” üyeliğe düşürüldü” dedi. Özlü, “Saldırıda bulunan kişinin eşi de 18/02/2010 tarihinden beri ‘Aktif’ CHP üyesi” diye konuştu. 

 

STAR

CHP
 // Adıyaman'lı Akın
Tam gülünç parti oldu, olan biten Arap saçına dönüyor....
04 Nisan 2016 18:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler