YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP'nin dinsiz parti gibi gösterilmesinde Erdoğan'ın da payı var"
"CHP'nin dinsiz parti gibi gösterilmesinde Erdoğan'ın da payı var"
"CHP'nin dinsiz parti gibi gösterilmesinde Erdoğan'ın da payı var"
11 Şubat 2009 / 17:52 Güncelleme: 11 Şubat 2009 / 00:00

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nur Serter, Başbakan Erdoğan'a çok ilginç bir suçlamada bulundu.


NTV'de ekrana gelen Can Dündar'ın sunduğu 'Neden' programına konuk olan Nur Serter, CHP'nin 'Çarşaf ve Kuran Kursu' adımları ile ilgili görüşlerini ortaya koydu.


Serter, "Bunlar ne açılım ne atılım" diyerek seçim sürecine girilen şu dönemde kamuoyunun 'fuzuli' olarak nitelendirdiği bu olaylarla işgal edildiğini belirtti. Bunun sebebin kısmen CHP'den yapılan açıklamaların da bir sonucu olduğunu anlatan Serter, "'Bunlar açılım değil, atılım değil, hiçbir şey değil' dedim. Neden böyle söyledim, çünkü bu olayların oluş biçimini biliyorum" diyerek kendi yaşadığı bir olaydan bahsetti.


Nur Serter, Tuzla'da bir belediye başkan adayının takdim edilmesiyle ilgili bir törene davet edildiğini ve AKP'den ayrılıp CHP'ye katılan türbanlı bir hanıma rozet taktığı için çok ciddi eleştiriler aldığını belirtti.


BAŞBAKAN'A İLGİNÇ SUÇLAMA!


CHP'nin halkın partisi olduğu vurgusunu yapan Nur Serter, Türkiye'nin partisi olan CHP için belirli kısıtlamalar yapmanın doğru olmayacağını söyledi.


"Yıllarca Cumhuriyet Halk Partisi dinsiz bir parti olarak benimsetilmeye çalışıldı" diyen Nur Serter, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yaptıkları ziyaretlerde insanlarda CHP'nin çarşaf açılımı sonrasında büyük bir rahatlama gördüklerini belirtti.


CHP'nin dinsiz bir partiymiş gibi gösterilmesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da payının bulunduğunu vurgulayan Serter, şöyle konuştu:


"En son dönemde AKP'nin ve Sayın Başbakan'ın da buna çok ciddi katkıları oldu. Şöyle katkıları oldu; aslında 1994'ten başlayarak Başbakan'ın yapmış olduğu medyada da çok sıkça yer alan konuşmaları isterseniz bi hatırlayalım; 'Müslüman olan laik olamaz. Laik olanın Müslüman olması mümkün değildir, çünkü ters mıknatıslanma yapar' gibi söylemleri vardı. İşte, 'Laikliği bunlar din gibi göstermeye çalışıyorlar' tarzında göndermeleri var. Burada bir parti adının kullanılıp kullanılmaması da önem taşımıyor. Çünkü burada laikliği ortaya çıkartan, laikliği savunan birinci derecede ortaya çıkmış parti Cumhuriyet Halk Partisi olduğu için 'hem dindar hem Müslüman hem laik olunmaz' söylemleri; 'Cumhuriyet Halk Partisi dinsiz bir partidir' sonucuna vardırıyor insanları."


Televizyon Gazetesi

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler