YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin çarşafı: Benim maço halim
CHP'nin çarşafı: Benim maço halim
CHP'nin çarşafı: Benim maço halim
28 Kasım 2008 / 17:24 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ülke TV'de bir programa konuk olarak katılan ünlü modacı Cemil İpekçi, CHP'nin türban açılıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı:


"Şimdi ben kendi cinsel kimliğimi söylemişim. Yarın beni görüyorsunuz. Cemil İpekçi Çırağan Sarayı'nda evleniyor. Ve diyorum ki, 'Benim hayatıma 500 tane kadın girdi.' Yarından itibaren beni kravatlı maço bir halde görüyorsunuz. 'Ne yapayım bu kılıkta benim hoşuma gitti mi' diyeceğim. Böyle bir şey bu...Ben ne kadar maçoysam CHP'nin türbanlıları üye yapması aynı şey..." .


İŞTE O KONUŞMA:
"Geçmişte türbanla ilgili açıklamalarımda bana AKP'ye yakınlık nedeni ile ihaleleri alıyor dendi. Ben ihale alamam. Çünkü firmam yok kapasitem yok. Ancak alsaydım ömrümün sonuna kadar Bodrum'da rahat içinde yaşardım. Ben ihale almak için hadi AKP'ye yarandım peki bugün AKP'nin kapanması için önerge vermiş, türbanlı üniversitelere girmemeleri için önerge vermiş CHP, bugün çarşaflı üye almaya kalkıyor, bir milletvekili de kalkmış açıklama yapıyor "efendim gelmişler almayalım mı diyor, tabii ki almayacaksınız alırsanız ben size nasıl inanayım. Ben cinsel kimliğimi söylüyorum herkes biliyor, ben kalkıp diyorum ki ben evleniyorum diyorum ve herkes beni maço olarak görüyor. Ben de bu kılık benim hoşuma gitti abi diyeceğim. CHP'nin durumu da budur. Ben CHP'yi samimi bulmuyorum. Ben sokakta konuştuğum insanlar var CHP'li vatandaşlar tokat yemiş gibiler hala ne olduğunu anlamış değiller. Ben bunu CHP'nin açılımı olarak görmüyorum. Benim buna inanmam için, CHP'nin türbanlı kızlarımızın üniversiteye girmesini sağlaması lazım.O zaman ben ona inanırım. Aksi halde gösteri gibi 4 çarşaflı hanıma rozet takmakla kimse kimseyi kandıramaz. Türkiye çok değişti amiyane tabirle artık yemiyoruz."


CHP'NİN ÇARŞAFI= BENİM MAÇO HALİM


"Cemil İpekçi'nin maço olması ile CHP'nin yeni açılımı aynı şeydir. Partilerin bir tüzüğü ve ideolojiler vardır. İdeolojilerinde zamana uymak gibi değişime uğrayabilirler ama ana ideolojilerinde değişime uğramak gibi bir şey olamaz. O zaman o parti gider. Bugün akım, yarın griyim, bir başka gün sarıyım diyen ve ne tesadüf gibi seçimlerden bir süre önce bunları yapıyorsa. Artık bunu halk yiyor mu sanıyorlar. Millet gülüyor. Yemiyor kimse umutlanmasın."
Bugün türbanlı olan yarın açılabilir veya bugün açık olan yarın kapanabilir. Bu kişinin kendi özel hakkıdır. İnanç ve giyim özgürlüğü en önemli haktır. Ben şalvar giyiyorum kim benim gerici olduğumu söyleyebilir. Ben şalvarı seviyorum ben yabancı olsaydım yine şalvar giyerdim. Birtek başıma bir şey bağlayamıyorum.


BAYKAL'I ELEŞTİRDİ


Sayın Baykal'ın bugüne kadar kabul edilen hali görünümü, avukatlıktan gelen birikimi ve söylemleri idi. Ama artık çok tekrar yapıyor, ve sürekli muhalefet yapıyor. Artık muhalefet de yapmıyor. Yapıcı muhalefet görmek istiyoruz. Kömür veriliyor halkı kömürle aldattılar, başka bir şey veriyorlar onunla aldattılar diyorlar peki sen ne yapıyorsun. Tayip Bey bir şey yapmamış olabilir AKP birşey yapmamış olabilir. Bırakın onları siz ne yapacağınızı konuşun da onları duyalım. Siz bir şeyler yapın da onları görelim. İnsanlar geleceğe endişe ile bakıyorlar. Çünkü ortada hiçbirşey yok.


CHP'Lİ OLMAM MÜMKÜN DEĞİL ..


Ben CHP'li olamam. Böyle bir şey mümkün değil. Ben CHP'nin varlık vergisi gibi acısını çekmiş bir ailenin çocuğuyum. Atatürk'ü sevmek için Halk Partili olmamız gerekmiyor. Ben Atatürk'ü seven ama Halk Partili olmayan bir Atatürkçüyüm. Ayrıca Atatürk o partinin babasının malı mı. İslam dini sadece bir kişinin değil. Herkesindir. Atatürk sadece bir kişinin grubun olamaz. Varlık vergisinin hesabını ödemeden ayıbını gündeme getirmeden affetmem mümkün değil.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler