YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin bu gafı çok konuşulacak!
AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, CHP'li milletvekillerinin Güneydoğu ziyareti programında, Şanlıurfa'da ''Hazreti Selahattin Eyyübi'nin Türbesi''ni ziyaretin de bulunduğunu belirterek eleştirilerde bulundu.
CHP'nin bu gafı çok konuşulacak!
10 Nisan 2013 / 17:43 Güncelleme: 10 Nisan 2013 / 17:48

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, CHP'li milletvekillerinin Güneydoğu ziyareti programında, Şanlıurfa'da ''Hazreti Selahattin Eyyübi'nin Türbesi''ni ziyaretin de bulunduğunu belirterek, ''CHP'li milletvekilleri, Şam'a gittiklerinde Esad'ın sarayından biraz çıkıp tarihi mekanları da dolaşsalardı, Selahaddin Eyyubi'nin türbesini Urfa'da aramazlardı'' dedi.

Atalay, düzenlediği basın toplantısında, içinde bulunduğu bir grup milletvekiliyle Diyarbakır, Batman ve Siirt'e ziyarette bulunduklarını, çözüm süreciyle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını anımsattı.

Çok sıcak ilgi gördüklerini, vatandaşların, MHP ve CHP'li milletvekillerinin de bölgeyi ziyaret etmesini istediklerini aktaran Atalay, CHP'nin de bir ziyaret planladığını öğrendiğini kaydetti.

''CHP'nin ziyaret programına bakıldığında tarih bilgisizliği var'' diyen Atalay, şunları söyledi:

''Şanlıurfa programında Selahaddin Eyyubi Türbesi ziyareti var. Halbuki Selahaddin Eyyubi'nin türbesi Şam'da. CHP'nin Selahaddin Eyyubi'yi Şam'da değil Urfa'da araması ilginç bir durum. Muhtemelen Hz. Eyyüp ile Selahaddin Eyyubi'yi karıştırmışlardır.

Türbenin yerini bilmemek belki bireysel manada bir insan için eksiklik addedilebilir ama CHP'nin kurumsal manada bunu bilmemesi gerçekten bir skandal, gaf ile izah edilemeyecek kadar ağır.

CHP'li milletvekilleri Şam'a gittiklerinde asrın vampiri Esad'ın sarayından biraz çıksınlar Şam'daki tarihi mekanları da dolaşsınlar. Şam'da edinmiş oldukları bilgiler olsaydı Selahaddin Eyyubi'nin türbesini Urfa'da aramazlardı.''

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler