YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin bölünme tehlikesi var
CHP'nin bölünme tehlikesi var
25 Şubat 2016 07:12
AK Partili Ayhan Sefer Üstün, “HDP Türkiyelileştirilmek istenirken tersi oldu, CHP HDP'lileşti. CHP'nin bölünme tehlikesi var. Bir an önce titreyip kendilerine gelmeleri gerekiyor" dedi.

AK Parti'den CHP'ye "terörle mücadele" uyarısı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, CHP'nin yaşadığı kafa karışıklığına dikkat çekerek, "HDP Türkiyelileştirilmek istenirken tersi oldu, CHP HDP'lileşti, bu endişe verici" dedi. CHP'nin bölünme tehlikesi içinde olduğunu savunan Üstün, "Bir yanda devletini ve milletini düşünenler, diğer yandan Türkiye düşmanlarıyla görüşüp, poz verenler. CHP'nin bir an önce titreyip kendisine gelmesinde fayda var" ifadesini kullandı.  

EK TEDBİRLER ALINIYOR 

Üstün, şöyle devam etti: YPG=PKK'dır. PKK=YPG'dir. Türkiye bunu herkese ifşa etti. Hiç beklemedikleri bir anda böyle bir durumla karşılaşınca da, çıldırmış bir halde masum insanlara saldırdılar. Türkiye, emperyalist ülkelerin emellerine karşı durduğu sürece bu tür saldırılara maruz kalma riskimiz var. Ancak Türkiye güçlü bir devlettir, bunun da üstesinden gelir. Güvenlik güçlerimiz, Sur'da, Cizre'de, Silopi'de, İdil'de göğüs göğüse mücadele ederken, Ankara, İstanbul, İzmir dahil her kentimizi korumak için ek tedbirler de alınıyor. 

Kimse bizden Ohal Beklemesin 

Üstün “Kimse, Fransa'daki gibi OHAL ilan etmemizi beklemesin. Bölge halkıyla kucaklaşacağız. Başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz orada olacak. Teröristlere azametli, vatandaşımıza şefkatliyiz. Yeniden ihya ve inşa süreci başarıya ulaşacak” dedi.  

O bildiriye imza atmamak ayıp

"Ankara'daki saldırının olduğu gün parlamentodaydık. Dünyanın neresindeki bir partiye götürseniz, son derece soyut, yalın bir bildiri hazırlanmıştı. HDP işi sulandırdı, Bu memlekette yaşayıp, o bildiriye imza atmamak, olayı kınayamamak tek kelimeyle ayıptır." 

Menfaat uğruna eğilme  

Üstün: Bizde güzel bir söz vardır; ‘Nokta kadar menfaat için, virgül kadar eğilme’ diye. ABD, bütün değerlerini ve ilkelerini gözardı ediyor. ABD, DAEŞ'le mücadele ediyor görüntüsü veren PYD'yi pışpışlıyor. 

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler