YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'nin başkan adayları İzmir'de buluştu
CHP'nin başkan adayları İzmir'de buluştu
15 Eylül 2013 16:45
CHP İzmir İl Başkanlığı, 30 ilçe ve büyükşehir belediyesine aday adaylığını açıklayan tüm isimleri bir araya getirdi.

Narlıdere AKM'de düzenlenen toplantıya il yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, milletvekilleri, Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını CHP İl Başkanı Ali Engin yaptı. Engin konuşmasının büyük bölümünü İzmir'de yapılan çalışmalara ve aday adaylarının çalışma yöntemlerine ayırdı. Engin şunları söyledi: "İzmir’e çamur atanlar İzmir Mogadişu’ ya benziyor diyenler var.

Onlar görmek istemese de bu şehrin belediye başkanı dünyada yılın belediye başkanı seçildi. İzmir dünyanın en yaşanılabilir ve en iyi gelişen ilk beş şehri arasına girdi. Körfeze akan pisliklerin, atıkların önü kesildi, köylü üretici belediyemizle güldü. Bunu görmeyenlere yerel seçimlerde halkımız her şeyi gösterecektir. Aday adaylarımızın çalışmaları başladı ve her geçen gün artarak devam ediyor."

Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise "31 belediye başkanlığı partimizin. Burda önemli olan şey mevcut başkanlarımızın kişilik haklarına bir zarar vermeden geçirmek. Gördüğüm bir şey var, kim negatif söylem içindeyse o kaybediyor.

Zaten mevcut iktidarın negatifliğinden bıkmış olan insanlar, pozitif şeyler bekliyor. Öncelikle pozitif olmak zorundayız. Mevcut başkanları eleştirmemek bence o aday adayımıza daha çok puan kazandıracaktır. Şimdi,belediye başkanına vurursak aslında kime vurduğumuzu düşünmeliyiz. Biz o zaman CHP’li bir başkana vuruyoruz demektir." dedi. 

"Makamlar geçici"

Makamların geçici olduğunu belirten Kocaoğlu, "2009’da, 2004- 2009 arasındaki çalışmalarla partiyi öne çıkartarak oyumuzu yüzde 34,5 tan 50,72 ye çıkarttık. Bu partili belediye başkanının görevidir. Hepimiz faniyiz, partiyi kuranlardan hiç kimse kalmadı, ikinci kuşaktan bile neredeyse kimse kalmadı.

Bizler üçüncü kuşağız ve ne yaparsak partimizin gelecek kuşaklarına miras bırakacağız.İşte bizde geldik gidiyoruz kimseye kalmamıştır bu makamlar. Ben aday olmasam dahi, kim aday olursa olsun kendimden çok, o aday arkadaşım için can hıraş bir şekilde çalışacağım. Ama unutmayalım ki tüm aday adaylarımızın şimdiki belediye başkanlarına ve onun yaptığı işlere ihtiyacı var."

 

CİHAN 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler